Siis tässä listani jota peluutin Outukummussa Headquarter turneessa. Pelit meni 5, 13, 20, 7, 20 = 65 pistettä. Raporttia tulee ehkä myöhemmin.
-Arch-Lector
-War Altar, Armour of Meteoric Iron, Van Horstmann's Speculum, Hammer of Might *285pts
-Battle Wizard
-2 Dispel Scrolls *115pts
-Captain of the Empire
-Barded warhorse, Dawn Armour, Biting Blade, Bsb, *129pts
-25 Swordsmen
-Full Command, 9 Swordsmen, 5 Handgunner *269pts
-25 Swordsmen
-Full Command, 9 Swordsmen, 5 Handgunner *269pts
-21 Flagellant Warband
-Prophet of d00m *220pts
-Great Cannon *100pts
-Great Cannon *100pts
-Great Cannon *100pts
-Hellblaster *110pts
-Steam Tank *300pts
En ollut kokeilua listaa aikaisemmin paitsi paikanpäällä pe-la yöllä Oberonin rottacounsilia vastaan, tuli tasapeli jopa. Ekassa pelissä deploaminen oli vähän hataraa, sen jälkeen mentiin niin että blasteri + 1-2 tykkiä kukkulalle ja blokin kukkulan molemmin puolin. Loput tykit joko linjojen taakse riippuen onko vastapuolelle large targetteja tai kukkulalla jotain ammuttavaa. Muuten mentiin rakoihin. Stankki tai Kärry meni keskelle joskus vastapalloon, muuten Unbreakable yksiköt sivuun suojelemaan flänkkejä ja nappamaan kohteita.
Risut ja Ruusut?
2K Empireä
2K Empireä
Mitä todennäköisemmin nopista pyörii mitä epätodennäköisempiä lukuja.
- Ilkeapikkuperkele
- Viestit: 1222
- Liittynyt: Su 16.02.2003 16:20
- Paikkakunta: Kuopio
Re: 2K Empireä
Eipä tuohon muuta osaa sanoa kun, että ompas se aika juusto lista ( jos sellaista voi empirellä tehdä). Champat vähän yksiköissä arveluttaa,mutta en itse ole niitä koskaan arvostanu. Kova listahan tämä on.
The Captain kirjoitti: Vittuilun määrä maailmassa on muuttumaton vakio.