Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

War Head tiedottaa ja vastailee kysymyksiin tällä alueella. Gowarhead.com

Valvoja: War Head

Avatar
Frenzy
Viestit: 1779
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 18.06.2017 20:14

Kuva

30K-turnausvoiton veivät tällä kertaa viekkaat Alpha Legion -operaattorit nopeine iskujoukkoineen ja phosphex-tykistöineen, kun taas Custodian Guard -eliittijoukot ja raivokkaat Space Wolffit miehittivät muut Top3-sijat. Paras Armeija -kunniakirjalla ja sankaribeissisetillä palkittiin Riku Länsinevan vaikuttava (ja ihailtavan symmetrinen!) Mechanicum-kokonaisuus.

Kiitokset sujuvista peleistä koko köörille!

Final Standings

1. Harri Hokkanen, Alpha Legion 48
2. Oskari Holm, Talons of the Emperor 39
3. Jarkko Syrjälä, Space Wolves 38
4. Sampsa Lahti, Death Guard 35
5. Antti Halonen, Space Wolves 35
6. Roni Landgren, Imperial Fists 31
7. Riku Länsineva, Mechanicum 30
8. Eetu Torikka, Imperial Fists 29
9. Noa Kaistinen, Iron Warriors 27
10. Jarmo Airaksinen, Emperor's Children (varapelaaja)

Paras Armeija: Riku Länsineva, Mechanicum
Crusaders-matkaajatunnustus: Syrjälä & Länsineva, Pori
Wrathful Descent -bonusarvonnan voittaja: Oskari Holm

Facebook-turnauskuvagalleria
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1779
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 02.07.2017 20:56

Kuva

Pasilan saunaluolastossa taisteltiin tänään viimeiseen saakka ja päädyttiin kasiedikan Fight Club -debyyttiturnauksessamme seuraaviin lopputuloksiin. Kiitokset kaikille hauskasta päivästä!

Final Standings

1. Touko Kästämä, Imperial Guard 59
2. Jouni Haavisto, Orks 50
3. Tapio Apajalahti, Blood Angels 45
4. Jesse Nurminen, Imperium 44
5. Jussi Salonen, Harlequins 43
6. Roni Landgren, Necrons 42
7. Topi Valtonen, Imperial Guard 41
8. Jaakko Mikkola, Tyranids 39
9. Emppu Niemi, Tau Empire 39
10. Eetu Torikka, Necrons 34
11. Niilo Kalakoski, Nurgle Renegades 31
12. Kai Väätäinen, Tau Empire 31
13. Dale Tranter, Eldar 29
14. Travis Finneran, Space Wolves 24
15. Riku Saressalo, Dark Eldar 23
16. Björn Söderström, Black Legion 22
17. Eetu Toiviainen, Imperial Guard 19
18. Antti Puumala, Crimson Slaughter 18
19. Vili Urpilainen, Eldar 15
20. Matti Alanen, Ynnari 13

Paras uusi armeija Fight Clubilla: Dale Tranter, Eldar
Armeijapalkinnot: Jussi Salonen (Harlequins), Niilo Kalakoski (Nurgle)
Makein sankari: Vili Urpilainen, Windrunner Autarch
Cry Havoc -herrasmiespalkinto: Eetu Toiviainen
Tyylipuhdas teema-armeijalista: Antti Puumala, Crimson Slaughter

Kierrostulokset, armeijalistat ja kuvia

Täysi Facebook-turnauskuvagalleria
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1779
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 16.07.2017 20:09

Kuva

Sota on kovaa. Kiitti kaikille rennoista peleistä!

Final Standings

1. Topi Valtonen, Space Wolves 51
2. Vili Urpilainen, Eldar 50
3. Joonas Kortemaa, Orks 45
4. Aapo Tommila, Blood Angels 42
5. Kimmo Kokkarinen, Tyranids 42
6. Jere Kortemaa, Ynnari Eldar 42
7. Teemu Juselius, Imperials 41
8. Kai Väätäinen, Space Marines 38
9. Noa Kaistinen, Cult Mekanikus 36
10. Eetu Toiviainen, Imperial Guard 35
11. Ville Herranen, Eldar 35
12. Anssi Roivainen, Imperial Guard 33
13. Jussi Lindeberg, Imperials 31
14. Mikael Laaksonen, Space Wolves 24
15. Matti Alanen, Ynnari Eldar 24
16. Eetu Torikka, Mantis Warriors 24
17. Erkka Korolainen, Blood Angels 23
18. Karri Kolehmainen, Eldar 16
19. EJ Lehti, Chaos Renegades 14
20. Janne Kivekäs, Tyranids 11

Paras Armeija: Noa Kaistinen, Killa-Kult Mekanikus
Hobby-kunniamaininnat: Lindeberg, Kolehmainen, Roivainen
Teema-armeijapalkinto: Aapo Tommila, Blood Angels Skywrath
Lost Patrol -tsemppipalkinto: Janne Kivekäs, Tyranids

Tulospalvelua, kuvia ja armeijalistat
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1779
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 23.07.2017 20:50

Kuva

Final Standings

1. Herman Mäenalanen, Highborn Elves 48
2. Teemu Kantola, Dread Elves 46
3. Mikko Savolahti, Vampire Covenant 45
4. Ville Saloranta, Vermin Swarm 45
5. Juha Tuominen, Warriors of the Dark Gods 44
6. Julius Castrén, Saurian Ancients 38
7. Tuomas Juntunen, Warriors of the Dark Gods 35
8. Antti Häkli, Daemon Legion 32
9. Pyry Peitso, Vampire Covenant 29
10. Johannes Virta, Vermin Swarm 29
11. Eric Andersson, Goblins 27
12. Mikko Marttila, Infernal Dwarves 26
13. Atte Hietaharju, Vermin Swarm 25
14. Johannes Rimpiläinen, Beast Herds 25
15. Ville Virtanen, Infernal Dwarfs 21
16. Travis Finneran, Dwarven Holds 8

Makein armeija: Eric Andersson, Goblins

Kierrostulokset, armeijalistat ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “War Head”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailija