Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

War Head tiedottaa ja vastailee kysymyksiin tällä alueella. Gowarhead.com

Valvoja: War Head

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 18.06.2017 20:14

Kuva

30K-turnausvoiton veivät tällä kertaa viekkaat Alpha Legion -operaattorit nopeine iskujoukkoineen ja phosphex-tykistöineen, kun taas Custodian Guard -eliittijoukot ja raivokkaat Space Wolffit miehittivät muut Top3-sijat. Paras Armeija -kunniakirjalla ja sankaribeissisetillä palkittiin Riku Länsinevan vaikuttava (ja ihailtavan symmetrinen!) Mechanicum-kokonaisuus.

Kiitokset sujuvista peleistä koko köörille!

Final Standings

1. Harri Hokkanen, Alpha Legion 48
2. Oskari Holm, Talons of the Emperor 39
3. Jarkko Syrjälä, Space Wolves 38
4. Sampsa Lahti, Death Guard 35
5. Antti Halonen, Space Wolves 35
6. Roni Landgren, Imperial Fists 31
7. Riku Länsineva, Mechanicum 30
8. Eetu Torikka, Imperial Fists 29
9. Noa Kaistinen, Iron Warriors 27
10. Jarmo Airaksinen, Emperor's Children (varapelaaja)

Paras Armeija: Riku Länsineva, Mechanicum
Crusaders-matkaajatunnustus: Syrjälä & Länsineva, Pori
Wrathful Descent -bonusarvonnan voittaja: Oskari Holm

Facebook-turnauskuvagalleria
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 02.07.2017 20:56

Kuva

Pasilan saunaluolastossa taisteltiin tänään viimeiseen saakka ja päädyttiin kasiedikan Fight Club -debyyttiturnauksessamme seuraaviin lopputuloksiin. Kiitokset kaikille hauskasta päivästä!

Final Standings

1. Touko Kästämä, Imperial Guard 59
2. Jouni Haavisto, Orks 50
3. Tapio Apajalahti, Blood Angels 45
4. Jesse Nurminen, Imperium 44
5. Jussi Salonen, Harlequins 43
6. Roni Landgren, Necrons 42
7. Topi Valtonen, Imperial Guard 41
8. Jaakko Mikkola, Tyranids 39
9. Emppu Niemi, Tau Empire 39
10. Eetu Torikka, Necrons 34
11. Niilo Kalakoski, Nurgle Renegades 31
12. Kai Väätäinen, Tau Empire 31
13. Dale Tranter, Eldar 29
14. Travis Finneran, Space Wolves 24
15. Riku Saressalo, Dark Eldar 23
16. Björn Söderström, Black Legion 22
17. Eetu Toiviainen, Imperial Guard 19
18. Antti Puumala, Crimson Slaughter 18
19. Vili Urpilainen, Eldar 15
20. Matti Alanen, Ynnari 13

Paras uusi armeija Fight Clubilla: Dale Tranter, Eldar
Armeijapalkinnot: Jussi Salonen (Harlequins), Niilo Kalakoski (Nurgle)
Makein sankari: Vili Urpilainen, Windrunner Autarch
Cry Havoc -herrasmiespalkinto: Eetu Toiviainen
Tyylipuhdas teema-armeijalista: Antti Puumala, Crimson Slaughter

Kierrostulokset, armeijalistat ja kuvia

Täysi Facebook-turnauskuvagalleria
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 16.07.2017 20:09

Kuva

Sota on kovaa. Kiitti kaikille rennoista peleistä!

Final Standings

1. Topi Valtonen, Space Wolves 51
2. Vili Urpilainen, Eldar 50
3. Joonas Kortemaa, Orks 45
4. Aapo Tommila, Blood Angels 42
5. Kimmo Kokkarinen, Tyranids 42
6. Jere Kortemaa, Ynnari Eldar 42
7. Teemu Juselius, Imperials 41
8. Kai Väätäinen, Space Marines 38
9. Noa Kaistinen, Cult Mekanikus 36
10. Eetu Toiviainen, Imperial Guard 35
11. Ville Herranen, Eldar 35
12. Anssi Roivainen, Imperial Guard 33
13. Jussi Lindeberg, Imperials 31
14. Mikael Laaksonen, Space Wolves 24
15. Matti Alanen, Ynnari Eldar 24
16. Eetu Torikka, Mantis Warriors 24
17. Erkka Korolainen, Blood Angels 23
18. Karri Kolehmainen, Eldar 16
19. EJ Lehti, Chaos Renegades 14
20. Janne Kivekäs, Tyranids 11

Paras Armeija: Noa Kaistinen, Killa-Kult Mekanikus
Hobby-kunniamaininnat: Lindeberg, Kolehmainen, Roivainen
Teema-armeijapalkinto: Aapo Tommila, Blood Angels Skywrath
Lost Patrol -tsemppipalkinto: Janne Kivekäs, Tyranids

Tulospalvelua, kuvia ja armeijalistat
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 23.07.2017 20:50

Kuva

Final Standings

1. Herman Mäenalanen, Highborn Elves 48
2. Teemu Kantola, Dread Elves 46
3. Mikko Savolahti, Vampire Covenant 45
4. Ville Saloranta, Vermin Swarm 45
5. Juha Tuominen, Warriors of the Dark Gods 44
6. Julius Castrén, Saurian Ancients 38
7. Tuomas Juntunen, Warriors of the Dark Gods 35
8. Antti Häkli, Daemon Legion 32
9. Pyry Peitso, Vampire Covenant 29
10. Johannes Virta, Vermin Swarm 29
11. Eric Andersson, Goblins 27
12. Mikko Marttila, Infernal Dwarves 26
13. Atte Hietaharju, Vermin Swarm 25
14. Johannes Rimpiläinen, Beast Herds 25
15. Ville Virtanen, Infernal Dwarfs 21
16. Travis Finneran, Dwarven Holds 8

Makein armeija: Eric Andersson, Goblins

Kierrostulokset, armeijalistat ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 06.08.2017 20:29

Kuva

Final Standings

1. Roni Landgrén, Iron Hands + Mechanicum 46
2. Jupe Heikkinen, Sons of Horus 42
3. Noa Kaistinen, Iron Warriors 39
4. Jarkko Syrjälä, Space Wolves 38
5. Teemu Juselius, Ultramarines 37
6. Ville Herranen, Imperial Fists 30
7. Pekka Virtanen, World Eeaters 30
8. Joni Pärssinen, Ultramarines 27
9. Antti Lahtela, World Eeaters 21
10. Mika Kulmala, Emperor's Children 21

Sotakenttien timantti (Paras armeija): Antti Lahtela, World Eaters
Legioonan ylpeys (Makein yksikkö): Joni Pärssinen, Ultramarines Command Squad Theodos
Upseeri ja herrasmies (Asennepalkinto): Jarkko Syrjälä, Fenris
Pääkallonmetsästäjä (Eniten Warlord-tappoja): Praetor Juselius, Ultramarines

Armeijalistat, kierrostulokset ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 20.08.2017 19:26

Kuva

Battalions & Brigades -teemainen 40K-turnauksemme kokosi tänään Fight Clubille makeita armeijalistoja herrasmieskenraaleineen - sotien tulokset löydät alta! Kiitokset kaikille osallistujille ja onnittelut tavoitteensa saavuttaneille!

Final Standings

1. Jere Kortemaa, Ynnari Aeldari 56
2. Antero Latikka, Tyranids 50
3. Jarkko Kortemaa, Ultramarines 49
4. Dale Tranter, Ynnari Aeldari 46
5. Anton Patrikainen, Primaris Marines 44
6. Touko Kästämä, Astra Militarum 43
7. Joonas Kortemaa, Goff Orks 42
8. Topi Valtonen, Imperium 41
9. Jussi Lindeberg, Grey Knights 33
10. Noa Kaistinen, Cult Mechanicus 30
11. Juha Kortemaa, Chaos Space Marines 24
12. Joonas Peltomaa, Tau Empire 23
13. Kimmo Kokkarinen, Tyranids 22
14. Ari Pylvänäinen, Space Marines 12
15. Janne Kivekäs, Tyranids 11
16. Tycho Elmgren, Tyranids 2

Paras armeija: Anton Patrikainen, Primaris Minotaurs
Fight Club -tsemppipalkinto: Tycho Elmgren, Tyranids

Kierrostulokset, kuvia ja armeijalistakokoelma
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 03.09.2017 20:27

Kuva

Tältä näyttää kunnon fantasiasodankäynti! Oli hauska nähdä turnauspaikka täynnä uusia ja vanhoja kenraaleita ja lukuisia makeita armeijakokonaisuuksia. Myös turnauksen faktiojakauma oli erityisen tyylikäs ja monipuolinen. Kiitokset tosi sujuvasta turnauspäivästä kaikille osallistujille!

Final Standings

1. Olli Katila, Empire of Sonnstahl, 54
2. Heikki Vehmas, Ogre Khans 46
3. Juuso Lähdekorpi, Ogre Khans 44
4. Julius Castrén, Infernal Dwarves 44
5. Herman Mäenalanen, Kingdom of Equitaine 40
6. Antti Häkli, Daemon Legion 39
7. Lasse Lindström, Dwarven Holds 38
8. Vilhelm Metsalo, Warriors of the Dark Gods 37
9. Pyry Peitso, Highborn Elves 36
10. Mikael Siirtola, Kingdom of Equitaine 34
11. Tom Jansson, Ogre Khans 34
12. Juha Tuominen, Beast Herds 34
13. Jouni Mikkola, Beast Herds 33
14. Teemu Kantola, Dread Elves 31
15. Mikko Savolahti, Vampire Covenant 29
16. Juho Lankila, Vampire Covenant 22
17. Ossi Heinonen, Sylvan Elves 22
18. Mikko Ovaska, Beast Herds, 15
19. Mikko Marttila, Infernal Dwarves 8
20. Eric Andersson, Undying Dynasties 5

Makein armeija: Juho Lankila ja klassiset epäkuolleet
Hour of the Beast -arvonnan voittaja: Mikko Savolahti, vanha kettu

Tulospalvelu, kuvia ja armeijalistat
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 17.09.2017 19:27

Kuva

Fight Clubilla saatiin tänään kirjattua veteraanipäivyreihin monia makeita sankaritarinoita (ja ehkä pari katastrofitehtävääkin)! Kiitti pelaajille!

Final Standings

1. Roni Landgrén, Imperial Fists 46
2. Aapo Tommila, Imperial Fists 44
3. Oskari Holm, Mechanicum 38
4. Ville Muhonen, Talons of the Emperor 35
5. Teemu Juselius, Ultramarines 34
6. Antti Halonen, Space Wolves 31
7. Sampsa Lahti, Death Guard 31
8. Noa Kaistinen, Iron Warriors 30
9. Jupe Heikkinen, Sons of Horus 25
10. Tomi Sikanen, Squat Militia 18

Makein armeija

Antti Halonen, Vlka Fenryka

Urheimmat veteraaniyksiköt

Sampsa Lahti, Death Guard 375 Expeditionary Force
Tomi Sikanen, Hearthguard Bodyguard, Snorri Runebeard
Jupe Heikkinen, Sons of Horus Assault Squad Aktheon

Tulospalvelua, kuvia ja armeijalistakokoelma
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 02.10.2017 12:47

Kuva

Ultramarin herra ja muuan elävä pyhimys olivat sunnuntaina erityisen reippaita ja voitto päätyi Imperiumin käsiin. Kiitokset osallistujille!

Final Standings

1. Joonas Neva, Imperium 52
2. Jupi Ottelin, Imperium 51
3. Pekka Koskivirta, Chaos 49
4. Jouni Haavisto, Imperium 44
5. Matti Alanen, Ynnari 38
6. Antero Latikka, Tyranids 35
7. Eetu Peltola, Imperium 33
8. Roni Landgrén, Tyranids 29
9. Tycho Elmgren, Tyranids 27
10. Teemu Juselius, Imperium 26
11. Anton Patrikainen, Space Marines 26
12. Riku Saressalo, Ynnari 23
13. Emppu Niemi, Genestealer Cult 20
14. Miika Kalliokari, Ynnari 20
15. Eetu Torikka, Space Marines 20
16. Jupe Heikkinen, Chaos 20
17. Otto-Ville Virkkunen, Tau Empire 14
18. Henry von Keler, Space Marines 13

Kierrostulokset, armeijalistat ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 08.10.2017 15:11

Kuva

Vauhdikkaat ja veriset sodat saatiin hyvissä ajoin finaaliin. Kiitokset osallistujille ja erityisesti reissaajille rennosta pelipäivästä!

Final Standings

1. Paul Wetzer, Stormcast Eternals 53
2. Eetu Torikka, Nighthaunt 48
3. Arttu Pitkänen, Death 43
4. Felix Järvenpää, Blades of Khorne 40
5. Karri Kauppila, Kharadron Overlords 23
6. Jaska Kauppila, Fyreslayers 23
7. Jari Rusomaa, Ironjawz 3

Makein armeija: Karri Kauppila, biitsikääpiöt

Turnauksen Facebook-kuvagalleria
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 29.10.2017 21:55

Kuva

Imperiumin pyhimykset elävät ja kapiset kultistit ajettiin takaisin viemäreihin. Triad-kausi jatkuu viikon päästä sunnuntaina!

Final Standings

1. Niko Ärväs, Imperium 60
2. Eetu Peltola, Ynnari Eldar 54
3. Jesse Nurminen, Space Marines 40
4. Eetu Torikka, Space Marines 40
5. Anton Patrikainen, Space Marines 40
6. Riku Saressalo, Ynnari Eldar 40
7. Topi Valtonen, Imperium 37
8. Jere Kortemaa, Ynnari Eldar 34
9. Ari Pylvänäinen, Space Marines 34
10. Jukka Halme, Chaos 33
11. Jupe Heikkinen, Chaos 32
12. Henry von Keler, Space Marines 26
13. Jouni Haavisto, Orks 26
14. Joonas Kortemaa, Orks 24
15. Aleksi Lehtiö, Cult Mechanicus 20
16. Jarkko Kortemaa, Space Marines 18
17. Tapio Apajalahti, Space Marines 15
18. Roni Landgrén, Space Marines 7
19. Emppu Niemi, Genestealer Cult 0

Kierrostulokset ja armeijalistakokoelma
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 05.11.2017 21:53

Kuva

Taistelut on käyty, olipahan tiukkaa. Kolme Triad-kutsua lähti taas matkaan!

Final Standings

1. Björn Söderström, Chaos 47
2. Jussi Salonen, Ynnari Eldar 47
3. Jere Kortemaa, Craftworld Eldar 47
4. Vili Urpilainen, Chaos 46
5. Juha Ottelin, Astra Militarum 41
6. Jouni Haavisto, Chaos 39
7. Aleksi Holtari, Orks 33
8. Topi Valtonen, Imperium 30
9. Touko Kästämä, Astra Militarum 29
10. Anton Patrikainen, Space Marines 28
11. Aleksi Lehtiö, Imperium 24
12. Juha Kortemaa, Chaos 23
13. JP Kumpulainen, Imperium 21
14. Tycho Elmgren, Tyranids + GSC 15
15. Emppu Niemi, Tyranids + GSC 7
16. Matti Alanen, Ynnari Eldar 3

Kierrostulokset ja armeijalistakokoelma
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 19.11.2017 21:08

Kuva

Erityiskiitokset kaikille turnaukseen kauempaa reissanneille!

Final Standings

1. Roni Landgrén, Mechanicum 48
2. Roman Dulik, Raven Guard 37
3. Miika Kalliokari, Blood Angels 37
4. Sampsa Lahti, Imperial Fists 36
5. Noa Kaistinen, Iron Warriors 36
6. Oskari Holm, World Eaters 28
7. Harri Hokkanen, Alpha Legion 28
8. Timo Nevalainen, Sons of Horus 13

Paras Armeija: Sampsa Lahti, Imperial Fists

Kierrostulokset, listat ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 1872
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Tulevat War Head -turnaukset ja raportteja menneistä

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 19.11.2017 21:14

Kuva

Jättiläispöllöjen kanssa liittoutuneille haltioille ei löytynyt sunnuntaina pysäyttäjää. Kiitti leppoisista sodista!

Final Standings

1. Juha Tuominen, Highborn Elves 52
2. Ville Saloranta, Undying Dynasties 41
3. Julius Castrén, Infernal Dwarves 41
4. Heikki Vehmas, Ogre Khans 40
5. Ville Oinio, Infernal Dwarves 34
6. Teemu Kantola, Highborn Elves 33
7. Olli Mikkanen, Sylvan Elves 29
8. Johannes Virta, Ogre Khans 29
9. Henry Hyttinen, Empire 17
10. Atte Hietaharju, Vermin Swarm 2

Paras Armeija: Ville Saloranta, Undying Dynasties

Kierrostulokset, armeijalistat ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “War Head”