War Head Fight Club -turnausraportit

War Head tiedottaa ja vastailee kysymyksiin tällä alueella. Gowarhead.com

Valvoja: War Head

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 01.04.2019 13:39

Kuva

Keisarillisessa paritaisteluharjoituksessa parhaiten pärjäsivät (tietystikin) Ultramarin suojelijat. Kiitokset kaikille hyvästä pelihengestä!

Final Standings

1. Non Plus Ultra, Ultramarines 59
2. Rillikerho, Space Wolves & Skitarii 58
3. Full Metal Greatcoat, Valhallans & Salamanders 43
4. One Man Army, Ultramarines 20

Best Painted Army: Jaakko Snicker, Classic Marines

Kierrostulokset, armeijalistat ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 22.04.2019 12:41

Kuva

Hautakuninkaat olivat sittenkin voimakkaimpia!

Final Standings with Hobby Score

1. Olli Kanninen, Undying Dynasties 49
2. Julius Castrén, Vampire Covenant 47
3. Olli Katila, Dread Elves 45
4. Antti Häkli, Daemonic Legion 44
5. Vilhelm Metsalo, Warriors of Dark Gods 37
6. Max Salomaa, Vermin Swarm 35
7. Jesse Meuronen, Beast Herds 34
8. Lasse Lindström, Dwarven Holds 30
9. Olli Mikkanen, Empire 30
10. Jere Jukka, Warriors of Dark Gods 26
11. Pyry Peitso, Infernal Dwarves 24
12. Juhani Kukkanen, Saurian Ancients 22
13. Herman Mäenalanen, Vermin Swarm 16
14. Ville Oinio, Dwarven Holds 12

Best Army Award: Juhani Kukkanen, Saurian Ancients

Kierrostulokset, armeijalistat ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 06.05.2019 13:36

Kuva

Salama-Craftworld iski kolmesti ja voitti kaikki pelinsä - onnittelut Samille voitosta! Kiitos myös kaikille pelaajille hyvästä ilmapiiristä ja maalauspanostuksista, on aina siistiä nähdä uusia, vastavalmistuneita figuja.

Final Standings

1. Sami Keinänen, Craftworlds 58
2. Emppu Niemi, Genestealer Cults 43
3. Marko Haatio, Cult Mechanicus 41
4. Tapio Miettinen, Imperium 40
5. Pekka Koskivirta, Chaos 38
6. Eetu Peltola, Imperium 34
7. Jussi Lindeberg, Craftworlds 29
8. Matti Niemelä, Imperium 19
9. Joel Jänis, Tau Empire 16
10. Timo Nevalainen, Orks 14

Best Army Award: Eldar by Tapio Miettinen

Armeijalistat, kierrostulokset ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 20.05.2019 15:31

Kuva

Olli Mikkasen keisarilliselle dynastialle ei löytynyt sunnuntaina pysäyttäjää - samoin ainakin Olli Kanninen ja Mikko Savolahti voittivat kaikki pelinsä. Onnittelut pärjänneille ja hauskaa alkavaa pelikesää kaikille!

Final Standings with Hobby Score

1. Olli Mikkanen, Empire of Sonnstahl 63
2. Olli Kanninen, Undying Dynasties 47
3. Olli-Pekka Värri, Infernal Dwarves 45
4. Mikko Savolahti, Greenskin Tribes 44
5. Juha Tuominen, Kingdom of Equitaine 40
6. Jaakko Björklund, Empire of Sonnstahl 39
7. Julius Castrén, Vampire Covenant 39
8. Pyry Peitso, Infernal Dwarves 36
9. Ville Saloranta, Highborn Elves 35
10. Olli Katila, Warriors of Dark Gods 35
11. Ossi Heinonen, Undying Dynasties 31
12. Antti Häkli, Daemonic Legion 29
13. Ville Oinio, Dwarven Holds 27
14. Jesse Meuronen, Beast Herds 25
15. Jirga S, Asklanders 18
16. Juuso Sipiläinen, Daemonic Legion 18
17. Juhani Kukkanen, Saurian Ancients 16
18. Antti Lahtela, Warriors of Dark Gods 6

Best Army Award: Jaakko Björklund, Empire

Kierrostulokset ja armeijalistakokoelma
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 27.05.2019 14:58

Kuva

Wow mitä silmäkarkkia! 30K-sotakentillä oli jälleen havaittavissa mahtavaa hobby-panostusta, mikä on tunnetusti Suomen Heresy-skenen tärkeimpiä ominaispiirteitä. Kiitos kaikille kenraaleille ensiluokkaisesta pelihengestä.

Final Standings

1. Jussi Nurro, Iron Warriors 65
2. Juhana Rytkönen, Dark Mechanicus 62
3. Mika Ketola, Imperial Fists 61
4. Roni Landgrén, Mechanicum 58
5. Antti Halonen, Space Wolves 53
6. Harri Hokkanen, Mechanicum 52
7. Turo Lyytinen, Sons of Horus 46
8. Joonas Oja, Raven Guard 44
9. Sampsa Lahti, Imperial Fists 44
10. Hermanni Raatevaara, Space Wolves 41
11. Roman Dulik, Thousand Sons 40
12. Ville Suominen, Word Bearers 39
13. Jaakko Ojamo, Death Guard 32
14. Janne Saastamoinen, Death Guard 31

Best Army Award: Juhana Rytkönen, Dark Mechanicum

Armeijalistat ja kierrostulokset

War Head Facebook -kuvagalleria
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 03.06.2019 12:38

Kuva

Muinaisten tasankojen herraksi nousivat ansiokkaasti Anton Patrikaisen kaikki kolme matsiaan voittaneet rottamiehet. Hyvältä näyttivät sodat, kiitokset kaikille reippaasta pelitoiminnasta!

Final Standings

1. Anton Patrikainen, Skaven 62
2. Kalle Marjola, Hedonites of Slaanesh 46
3. Joonas Peltomaa, Flesh-eater Courts 44
4. Jaska Kauppila, Fyreslayers 43
5. Kimmo Kokkarinen, Grand Host of Nagash 42
6. Janne Tiihonen, Fyreslayers 37
7. Karri Kauppila, Hedonites of Slaanesh 24
8. Ville Herranen, Maggotkin 20
9. Ville Kariola, Gloomspite Gitz 9
10. Jussi Salonen, Gloomspite Gitz 4

Best Army Award: Karri Kauppila, Slaaneshi Hedonites

Armeijalistakokoelma, kuvia ja kierrostulokset
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 17.06.2019 19:09

Kuva

Samin Eldarit olivat jälleen fluffikkaimmat, ja näiden lisäksi kolmen parhaan joukkoon mahtuivat myös parit Tyranidit. Kiitokset kaikille kuluneiden vuosien turnauksista Opastinsilta 7 B:ssä, jatketaan pian uudessa myymälässä kadun toisella puolella!

Final Standings

1. Sami Keinänen, Craftworld Eldar 79
2. Kimmo Kokkarinen, Tyranids 64
3. Mikko Savolahti, Tyranids 60
4. Niilo Kalakoski, Nurgle 57
5. Timo Nevalainen, Necrons 53
6. Matti Niemelä, Deathwatch 46
7. Tapio Miettinen, Orks 46
8. Sampo Rosenberg, Raven Guard 44
9. Jussi Lindeberg, Imperial Guard 41
10. Mika Hautamäki, Drukhari 41
11. Antti Halonen, Orks 39
12. Matti Halonen, Mechanicus 33
13. Eetu Torikka, Imperium 31
14. Jaakko Snicker, Chaos Space Marines 31
15. Bo Lostedt, Salamanders 28
16. Akseli Dekker, Ultramarines 16

Best Army Award: Matti Halonen, Adeptus Mechanicus

Armeijalistakokoelma, kierrostulokset ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 15.07.2019 15:06

Kuva

Hyvistä tai pahoista kääpiöistä ei ollut hautakuninkaiden pysäyttäjiksi kesäisessä War Head -sunnuntaiturnauksessa.

Onnittelut voittajalle ja tsemppiä koko tiimille ETC-kisareissulle!

Final Standings with Hobby Score

1. Olli Kanninen, Undying Dynasties 52
2. Vilhelm Metsalo, Warriors of Dark Gods 45
3. Antti Häkli, Daemonic Legion 40
4. Julius Castrén, Vampire Covenant 40
5. Ossi Heinonen, Dread Elves 38
6. Olli-Pekka Värri, Infernal Dwarves 32
7. Herman Mäenalanen, Vermin Swarm 31
8. Ville Oinio, Dwarven Holds 22
9. Pyry Peitso, Infernal Dwarves 17
10. Martti Mikko, Infernal Dwarves 8

Best Army Award: Vilhelm Metsalo, Warriors of the Dark Gods

Armeijalistat, kierrostulokset ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ti 23.07.2019 13:13

Kuva

Partikaisen valtakausi on (toistaiseksi) päättynyt! Katsotaan Ropeconissa uudelleen, kuka on Pasilan kingi. ;)

Final Standings with Hobby Score

1. Kimmo Kokkarinen, Skaventide 62
2. Eetu Torikka, Flesh-eater Courts 45
3. Anton Patrikainen, Ironjawz 41
4. Ville Kariola, Gloomspite Gitz 25
5. Janne Tiihonen, Fyreslayers 18
6. Erkki Virtanen, Disciples of Tzeentch 9

Best Army Award: Flesh-eaters by Anton Patrikainen

Armeijalistat, kierrostulokset ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Su 11.08.2019 19:01

Kuva

Kiitti kaikille hauskasta Meeting Engagements -sessiosta, vaikuttaa kepeältä formaatilta ja hauskalta vaihtelulta linjamättöön!

Final Standings with Hobby Score

1. Anton Patrikainen, Chaos Dwarfs 84
2. Joonas Peltomaa, Flesh-eater Courts 69
3. Kimmo Kokkarinen, Legion of Grief 63
4. Eetu Torikka, Beastclaw Raiders 62
5. Kalle Marjola, Legion of Sacrament 56
6. Jupe Heikkinen, Daughters of Khaine 48
7. Jarkko Urhonen, Daughters of Khaine 22
8. Janne Tiihonen, Nurgle 18

Best Army Award: Anton Patrikainen, Flesh-Eaters

Kierrostulokset, armeijalistat ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 09.09.2019 16:56

Kuva

Kiitokset juhlavieraille! Löytötavaroiksi jäi jälkeen pari Indexiä ja General's Handbook.

Final Standings and Commendations

1. Sami Keinänen, Aeldari 106
2. Marko Haatio, Imperium 105
3. Eero Saukkonen, Imperium 83
4. Vili Urpilainen, Space Marines 83
5. Perttu Hiisivuori, Imperium 82
6. Jouni Haavisto, Orks 77
7. Eetu Peltola, Necrons 77
8. Touko Kästämä, Orks 71
9. Heinrich von Keler, Aeldari 69
10. Aleksi Lehtiö, Tyranids 69
11. Riku Saressalo, Drukhari 67
12. Jarkko Kortemaa, T'au Empire 65
13. Björn Söderström, Heretic Astartes 64
14. Tapio Miettinen, Chaos Knights 64
15. Joel Jänis, T'au Empire 62
16. Matti Niemelä, Imperium 61
17. Tycho Elmgren, Tyranids 58
18. Emppu Niemi, Genestealer Cults 55
19. Eetu Toiviainen, Imperium 54
20. Lasse Kuikka, Aeldari 52
21. Anton Patrikainen, Chaos 49
22. Arto Lampila, Chaos 48
23. Kimmo Kokkarinen, Tyranids 46
24. Iikka Salminen, Adeptus Mechanicus 45
25. Juha Kortemaa, Chaos 39
26. Juha Kemppainen, Space Marines 34
27. Joonas Peltomaa, Necrons 25
28. Jaakko Järvenkylä, Ultramarines 23

Sodanpäämies: Sami Keinänen, Aeldari
Verilöylyttäjä: Marko Haatio, Mechanicus
Taisteluartisaani: Tapio Miettinen, Chaos Knights
Listainsinööri: Jaakko Järvenkylä, Ultramarines

Kierrostulokset, armeijalistakokoelma ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ti 24.09.2019 12:34

Kuva

Vaihteeksi fudista Wanhassa Maailmassa!

Final Standings (coach, team, points, td, cas)

1. Juho Sihvola, Wood Elf, 9, 8, 2
2. Aleksi Meuronen, Pro Elf, 7, 9, 2
3. Harri Hiltunen, Amazon, 6, 3, 5
4. Tuukka Pöppönen, Dark Elf, 6, 6, 4
5. Aku Sonninen, Human, 4, 3, 5
6. Lauri Koistinen, Dark Elf, 3, 4, 1
7. Niko Lönberg, Dwarf, 3, 2, 3
8. Henri Immonen, Undead, 3, 2, 2
9. Jussi Blomqvist, Chaos, 3, 3, 9
10. Jonah Lindgren, Dark Elf, 0, 6, 2

Best Painted: Aku Sonninen, Humans

Kierrostulokset ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ti 24.09.2019 12:35

Kuva

Pienissä 30K-kähinöissä kovimmiksi kundeiksi todettiin Iron Handit.

Final Standings with hobby score

1. Oskari Holm, Iron Hands 53
2. Antti Halonen, Space Wolves 49
3. Airaksinen, Thousand Sons 49
4. Roni Landgrén, World Eaters 49
5. Jupe Heikkinen, World Eaters 45
6. Janne Saastamoinen, Death Guard 39

Kierrostulokset ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 07.10.2019 14:38

Kuva

Kiitti sodista! Fanaticissa nähdään!

Final Standings with hobby score

1. Vili Urpilainen, Iron Hands 60
2. Marko Haatio, Ultramarines 57
3. Sami Keinänen, Iron Hands 51
4. Joonas Neva, Iron Hands 49
5. Eetu Peltola, Necrons 44
6. Perttu Hiisivuori, Imperium 40
7. Jukka Halme, Chaos 40
8. Pekka Koskivirta, Chaos 39
9. Aleksi Lehtiö, Tyranids 38
10. Joel Jänis, Imperium 38
11. Heinrich von Keler, Aeldari 37
12. Eero Saukkonen, Imperium 35
13. Touko Kästämä, Aeldari 26
14. Mika Hautamäki, Drukhari 25
15. Iikka Salminen, Imperium 25
16. Riku Saressalo, Orks 23
17. Emppu Niemi, Custodes 22
18. Akseli Dekker, Imperium 22
19. Arto Lampila, Chaos 21
20. Kimmo Kokkarinen, Tyranids + Cult 20
21. Lasse Kuikka, Drukhari 19
22. Teemu Juselius, Necrons 17
23. Juha Kemppainen, Imperium 14
24. Bo Lostedt, Imperium 10

Best Army Award: Akseli Dekker, Martians

Kierrostulokset, armeijalistat ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 14.10.2019 17:41

Kuva

Kääpiöt ovat kansoista vahvin!

Final Standings with Hobby Score

1. Aku Kolu, Dwarven Holds 48
2. Olli Kanninen, Undying Dynasties 47
3. Vilhelm Metsalo, Dwarven Holds 45
4. Ossi Heinonen, Ogre Khans 42
5. Olli Mikkanen, Ogre Khans 40
6. Pyry Peitso, Vampire Covenant 36
7. Jesse Meuronen, Vermin Swarm 36
8. Julius Castrén, Sylvan Elves 35
9. Juhani Kukkanen, Saurian Ancients 29
10. Antti Häkli, Beast Herds 29
11. Juuso Lähdekorpi, Warriors of the Dark Gods 29
12. Mikael Siirtola, Kingdom of Equitaine 24
13. Olli Katila, Cultists 23
14. Antti Lahtela, Daemonic Legion 21
15. Max Salomaa, Vermin Swarm 19
16. Ilmar Metsalo, Beastmen 15

Best Army Award: Ilmar Metsalo, Beastmen

Armeijalistat, kierrostulokset ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 28.10.2019 18:41

Kuva

Kirkkonummen örkit olivat sittenkin voimakkaimpia. Kiitti kaikille peleistä!

Final Standings with Hobby Score

1. Anton Patrikainen, Ironjawz 63
2. Kimmo Kokkarinen, Skaventide 43
3. Men of Nurgul, Nurgle 43
4. Joonas Peltomaa, Flesh-eater Courts 39
5. Karri Kauppila, Hedonites of Slaanesh 29
6. Eetu Torikka, Flesh-eater Courts 27
7. Jupe Heikkinen, Daughters of Khaine 18
8. Arttu Pitkänen, Beastclaw Raiders 3

Best Army Award: Ville Kariola, Nurgle

Armeijalistat, kierrostulokset ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 04.11.2019 14:49

Kuva

War Head -tiimiturnauksen kärkitrio kirjoitti oman legendansa voittamalla kaikki kolme ottelukierrosta. Onnittelut Sami, Make ja Jupi!

Tyylikkäimpänä joukkueena palkittiin Kortemaan klaani. Kiitokset kaikille hyvästä tsempistä ja kivasta turnauspäivästä!

Final Standings

1. Legendat, 6, 141
2. Khorneflakes, 4, 100
3. Band of Misfits, 4, 93
4. SuurOlarin SuurVisiirit, 3, 107
5. Melkein töölöläiset, 3, 88
6. Team Kortemaa, 2, 82
7. War Rage 40K, 1, 65
8. Voi mennä hyvinkin, 1, 44

Kierrostulokset, armeijalistat ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Avatar
Frenzy
Viestit: 2338
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: War Head Fight Club -turnausraportit

Viesti Kirjoittaja Frenzy » Ma 11.11.2019 16:49

Kuva

Kiitos kaikille huippuhauskasta ja vaiheikkaasta aloittelijaturnauksesta! Pelit olivat tasaisia ja kärki lopulta ihan muutaman pisteen sisällä toisistaan. Lopulta Maxin Blood Ravenien erikoisjoukot vetivät pisimmän korren, onnittelut!

Final Standings with Hobby Score

1. Max Paganus, Blood Ravens 59
2. Jorge Aguilera, Space Wolves 58
3. Joel Kinnunen, Craftworld Eldar 54
4. Darryn Lee, Orks 49
5. Scott Mcgregor, Blood Angels 47
6. Niilo Kalakoski, Inquisition 47
7. Janne Lautala, Orks 47
8. Eetu Soukko, Iron Warriors 40
9. Bjorn Mikladal, Blood Angels 33
10. Ville Mansikkaniemi, Imperium 29

Best Army: Scott Mcgregor, Wardens of Krodha
Coolest Army List: Niilo Kalakoski, Inquisition
Best Opponent: Darryn Lee, Blood Axes

Armeijalistat, kierrostulokset ja kuvia
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD

Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “War Head”