"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Kolmen värin kaaos 2250

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
Stormtrooper
Viestit: 386
Liittynyt: Su 06.01.2008 14:33
Paikkakunta: Espoo, sivistyksen viimeinen etuvartio

Kolmen värin kaaos 2250

Viesti Kirjoittaja Stormtrooper »

Eli vaihteeksi hieman erilainen buildi heroihin, ei ole mitään ennakkokokemusta nurglen sorsaloordista. Muuten idea lienee aika selvä, chosenit joissa loordi piileskelee lähtevät etenemään kentän keskeltä kahden warrulootan tukemana, bsb:n kanssa tietenkin. Ritarit lähtevät lanaamaan sivuilta ja warshrine pysyttelee jalkaväkimuurin takana buustaillen jotain porukkaa tarpeen tullen. Kaikki ehdotukset otetaan mielellään vastaan. Varsinkin taikakamoista en ole ihan varma mitä pitäisi ottaa.
Lord
MoN,4lv,demonic mount,familiar,rulla,Morsslieb
425pts
Jotain kamaa pois ja esim. SoM tilalle antamaan tappovoimaa? Palaquinikin kävi mielessä, mutta m8 voi pelastaa jossain kriittisessä kohtaa joilloin pitää lähteä juosten porukasta pois. Matkustaa yleensä choseneiden kanssa.

Maagi
MoT,2lv,disc,golden eye,book
210pts

Exa
Bsb,MoS,heppa,shield,halberd
165pts
Hypää warruihin.

12x Warriors

MoS,shields,banner,musician
220pts

10x Warriors
MoS,shields,FC
200pts
BsB tänne.

5x Marauder horsemen
MoS,flails,light armour,musician
96pts

8x Chosens
MoN,shields,FC,rapturos,FoTG
257pts
Loordi tänne suojaan. Pyritään heittämään regetaikaa joillon porukka kestääkin jo aika hyvin. Lisäksi ylläribonuksena eye of the gods.

Knights
MoN,banner,musician
260pts

Knights
MoN,banner,musician
260pts

Warshrine
MoS
140pts

2233pts
Viimeksi muokannut Stormtrooper, La 05.09.2009 15:33. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Why the hell my auspex looks like it's playing tetris?
Avatar
Finet
Viestit: 1344
Liittynyt: To 13.02.2003 08:34
Paikkakunta: Turku

Re: Kolmen värin kaaos 2250

Viesti Kirjoittaja Finet »

Lordilta jompikumpi taikapanssari pois. Tiedät kyllä syyn.

Modelien lukumäärät voisi merkata unittien kohdalle. Ja marojen kohdalle merkata selvästi että ne RATSASTAA.
Avatar
Stormtrooper
Viestit: 386
Liittynyt: Su 06.01.2008 14:33
Paikkakunta: Espoo, sivistyksen viimeinen etuvartio

Re: Kolmen värin kaaos 2250

Viesti Kirjoittaja Stormtrooper »

Kyllä ne unittien koot siellä lukivat alunperinkin, mutta laitetaan ne nyt sitten vielä selvemmin. Ensakilpi ja morsslieb oli kyllä tosiaan nobrainer, eli aina menee taikakamojen kanssa vaikeammaksi.
Why the hell my auspex looks like it's playing tetris?
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”