"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Tyranids 1750p - Up close & personal

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Sami Jumppanen
Viestit: 1946
Liittynyt: Ke 16.02.2005 16:41
Paikkakunta: Joensuu

Re: Tyranids 1750p - Up close & personal

Viesti Kirjoittaja Sami Jumppanen »

Murhe kirjoitti:Ymgarl genestelerien composition kohdassa ei ole uniqueta. Näitä saa ottaa niin runsaasti kuin eliitti-slotit antavat myöten.
Sen tiedän, että Uniqueta ei ole, mutta DS:llä ja minulla on edessä paikallinen turnaus/liiga, jossa ei sallita spesiaaleja listassa. Ymgarl genet eivät toki minustakaan ole uniikkeja, mutta ne ovat nimellinen yksikkö.
Avatar
Murhe
Valvoja
Viestit: 3640
Liittynyt: Pe 13.09.2002 09:33
Paikkakunta: Lappeenranta

Re: Tyranids 1750p - Up close & personal

Viesti Kirjoittaja Murhe »

Jos taas mennään fluffin puolelle, niin kyseessä ei missään muotoa ole juuri tietty poppoo genestealereita tai vain ymgarlissa tavattavia genestealereitä (jotka voi sitten geneeristää myös muihin listoihin kuten unique pedoille tehdään), vaan muista genestealereista poikkeavia otuksia. Lähinnä ero oli ilmeisesti siinä, että ne eivät ole lähtöisin tunnetuista hive fleeteistä ja fleetit jättävät ne syömilleen planeetoille.

Tietysti speciaalin määritelmä jää paikallisen liigan vetäjälle.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijalistat”