"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Etc-Empire

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Kuisma
Viestit: 258
Liittynyt: Ke 10.02.2010 20:59
Paikkakunta: Hämeenlinna

Etc-Empire

Viesti Kirjoittaja Kuisma »

Arch Lector on Barded Warhorse: General, Enchanted Shield, Sword of Anti-Heroes, White Cloak of Ulric= 213
Wizard lord on Warhorse: Lvl 4, Light, Dispel scroll, Obsidian Amulet, Crown of command= 308

Captain on barded warhorse: BSB, Full plate armour, Great Weapon, Dragonhelm, Dawnstone= 148

16 Knights of Inner Circle: FCG, Standard of Discipline= 445
11 Archers: Musician= 87
- Detachement of 5 Archers= 35
- Detachement of 5 Archers= 35

5 Demigryph knights: FCG, Gleaming Pennant= 325
5 Demigryph knights: Musician, Champion 310
Great Cannon= 120
Great Cannon= 120

Steam Tank= 250

2396

Melkein sama kuin vanha lista, joskin chocoboja tuli lisää, maagi sai kruunun päähänsä ja lore vaihtui deathista lightiin. (Lightin aluebuffit+chocot=win) Magiasuojaus tosin kärsi, pelkkä vitosen wardi hirvittää koska deathia näkyy turhankin paljon nykymetassa (Jalka ja plague inhottaa kanssa). Yhden tykin pudottamalla saisi luminarkin mikä nostaisi IC-ryhmän magiawardin neloseen. Ylimääräinen dispelnoppa olisi kanssa mukava, samoin kärryn boundi.
Hepta
Viestit: 204
Liittynyt: Ti 28.03.2006 21:40
Paikkakunta: Turku

Re: Etc-Empire

Viesti Kirjoittaja Hepta »

Kiukkuinen lista, aika samanlaista olen itse pyöritellyt. Luminarkin mukaan saaminen on hankalaa, en kyllä tykkiä jättäisi pois. Mieluummin pari kanaa tiputtaisin, mutta se kyllä syö niiden tehoja.

Pari ajatusta, joita olen itse miettinyt. Vaihtoehtoinen core olisi ritareita kokoonpanoilla 13ic+5+5. Paremmat hötönpoistotyökalut, mutta kalliimmat divertit ja vähemmän woundeja sankarien ympärillä. Lordivalintana grandmaster runefangilla on ollut aika vakuuttava, koska se estää 1+ as rerolleilla sankareita jumittamasta jyrää. Hintaa tulee vähän lisää, mutta saa itp:n ja lisää lyöntivoimaa. Onko parempi kuin hatred ja prayerit?
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”