Sain väännettyä tosi nopealla tahdilla askarien slaven, ja vähän kikkailin taas washien ja muitten kanssa enemmän ihon kanssa.Tuna-Pjotr myös heitti pirun hyvän neuvon ruosteen washailun kanssa sekä miten käytetään pigmenttejä.




Onhan meilläkin maalauskokoontumisia ollut, ehkä pitäisi järjestää useammin :PJoonatin kirjoitti:Tästä tulee vähän mieleen Massive Voodoon blogi, mutta sellasena humalaisempana hyvällä tavalla suomalaisempana apäräveljenä. Voi kun meillä olisi Tampereellakin tällaista menoa. Pääasiassa keskitymme maalauksesta rutisemiseen, roolipelaamiseen ja *ttuilemaan maalaamattomista figuista niille, jotka vaivautuvat jotain pelaamaan. Herrat, muutan jonnekin sinne missä ikinä olettekin!
Joonatin kirjoitti:Herrat, muutan jonnekin sinne missä ikinä olettekin!


Half-bread kirjoitti:Nyt sitten suosittelen sinua pysymään hiljaa kun aikuiset puhuvat.







Tästä muistan sen hienon, lievästi krapulaisen aamun ropeconissa kun Corgimaisteri saapui parin päivän katoamistempun jälkeen vissiin suoraan päivystyksestä paikalle vailla minkäännäköstä muistikuvaa edellisten päivien tapahtumista. Ja jotenkin kummasti kääpiö oli sillävälin saanut viimoset maalikerrokset päällensä. Good times.Tony_Peter kirjoitti:Viikon homeinen löytö. Corgimasterin joku vanha kääpiö. Siellä se oli pölyyntymässä kaikkien muiden romujen keskellä.
Half-bread kirjoitti:Nyt sitten suosittelen sinua pysymään hiljaa kun aikuiset puhuvat.
Inouj kirjoitti:Väliin tietty kommentoi joku pelihipsteri, joka ei tiedä kommentoimastaan asiasta mitään, siirryttyään jo vuosia sitten pelaamaan GW:n main stream tuotteita "parempia" pelejä.
Siis vissiinkin vantaalainen smetanapizza ja ilmainen salmonellalisuke sen tekee, mutta ehkäpä sellanen hahmotus alkaa kehittyä, mitä figulla voi tehdä muutakin kuin läpsiä kuivaharjaukset ja washeja pitkin poikin. Niin että valot lankeaa oikein ja yksityiskohdat erottuu.Hammerheart kirjoitti:Ja Lasse, jösses, kuva on hieman pieni ja tumma, mutta olisikohan paras teoksesi kyseessä? Huhhuh. Seura tekee kaltaisekseen tai jotain.




Half-bread kirjoitti:Nyt sitten suosittelen sinua pysymään hiljaa kun aikuiset puhuvat.

Half-bread kirjoitti:Nyt sitten suosittelen sinua pysymään hiljaa kun aikuiset puhuvat.
Huohotitko kovastikkin?Painted for Ropecon 2014 panting competition
Tänks, noita eden nappuloita näkyy kun selaat ketjua vähän taaksepäin.Shield85 kirjoitti:Onneks olkoon voitosta.
Ois kyl mielenkiintost nähdä teijän EDEN-napit kanssa tässä palstalla.
Tää läppä meni multa nyt vähän kyllä ohi mutta siis tottakai meikän internet rispektit nousee stratosfääriin kun on ihan kilpailujen_voittelemis_ukko kyseessä.Sutenööri kirjoitti:Huohotitko kovastikkin?
Half-bread kirjoitti:Nyt sitten suosittelen sinua pysymään hiljaa kun aikuiset puhuvat.