Nouse kuolleista!
Photobucket laittoi paywallin kuviin, ja se vähän kuoletti plogailuinspistä. Mutta nyt opin, että jos "jpg*[/img]" väliin, tuohon tähden kohdalle, kirjoittaa "~original", kuvat näkyvätkin. Joten tässäkin plogissa on taas sisältöä. Silti, uudet kuvat asuvat imgurissa.
Westfalian resiininen naissoturi on saanut käsiinsä GW-skaalan muovimiekan, ja näyttääkin heti uskottavasti heiluttavan larppimiekkaa:
Joku täällä tai Facessa myi mulle flagellantteja ja papin. Pientä kohennusta, ja pappia vähän modasin ilkeempään suuntaan:
Tää on mun kolmas Mortar:
Ja tää neljäs:
Vanha GW:n druidi ja uusi Reaperin bones-susi päätyivät maalattaviksi sattumalta samaan aikaan ja löysivät toisensa:
Modattu 40K äijä. Vaikkapa Witch Hunter:
Modattu kaaossankari, nyt Middenheimin kenraali. Järkyttävä toi miekka, vaihdan ehkä pienempään:
Näitä 90-luvun Bugmanin rankkureita kerkesin jo esittelemään Facebookissa:
Bugmanien kaverina maalasin Harlequinin vanhan kääpiön ja Reaperin Bones-puolituisen:
Empire sai ekan muovikenraalin 6. edikan myötä. Sain omani maalattua uudelleen tosi kökön vanhan maalauksen päälle:
GW valmisti Keski-Maa-ukkoja jo 1980-luvulla, noin vuoden verran. Tässä Frodo Yhdeksänsorminen kotimatkalla:
Reaperin metallisen yksisarvisen pohjassa lukee '96. Ostin figun maalattuna, mutta maalasin päälle uudestaan. Tuli vähän keltainen:
Kait vitosedikan faban aloitusboksissa tuli tällainen kaivo, jonka sain jo hetimiten tänä vuonna maalattua:
Testiukkoja, tai ihan vain iloksi maalailtuja:
"Pelikuva" tältä syksyltä. Tykki väijyttää porukan, äijiä menee kumoon. Lapsethan näillä ukoilla lähinnä leikkivät:
-ile