Mutta ongelmia on silti edessä. Pystyykö örkkiarmeija toimimaan ilman closisvoimaa, poislukien biket? Warbossin aseistaminen closishirmuksi vaatii pisteitä, ja minä pitäisin ideasta antaa bossin ja nobien hurjastella ympäriinsä Force Field Battlewagonissa pistäen vaatimattomat 24 Bs2 S5 Ap5 shottia Big Shootilla, joista yhdeksän on jopa Twin Linked.
Ovatko Guntrukit järkeviä? Zzap gun-auto tuntuisi ihan kätevältä tankkien puhkomiseen. 12 tuuman liike plus automaattinen hitti Armour Penetrating 4d6 kuulostaisi ihan kivalta. Tämä plus 8 rokkittia (6 twin linked) varmaankin riittäisi näin alkuun tankkeja vastaan. Vai onko vähän turhankin overkill?
Ja mitäs noille buggyille sitten? Ajattelin että puolet rokkitteja ja puolet Big shootia.
Laskeskelin että tämänhetkisellä ideallani (laitan listan tuonne jos haluatte, tämä nyt on vain ajatuksen analysointia) listasta tippuu vuorossa 51 Big Shoota ammusta, joista melkein kaikki Twin linked, 8 rokkittia joista kuusi twin linked, ja kaksi zzap-gunin paukkua. Closisvoimaa on vain yksi kuuden biken yksikkö fistinobilla plus warbossi viiden nobin ja yhden mekboyn kanssa, kaikilla fistit ja chopat, paitti mekillä jolla on pelkkä fisti.
Miltäs kuullostaa? Onko vähän turhankin huono idea?