No niin, näitä olenkin jo ehtinyt odotella tänne tulevaksi
Tuohon, kun joku sanoi, että ohenna maaleja, minä sanoisin, että paksunna niitä maaleja. Tai ainakin poista maalia pensselistäsi niin, että kun vedät sillä figun pintaan, näet kuinka se maali kuivuu samaan tahtiin, sitten on IMO sopivasti maalia pensselissä.
Blacklinejä jäin kaipaamaan heti ensisilmäykseltä asti, mutta sekin varmaan korjautuu, kun vain yrität maalata alueet tarkemmin.
Sulla taitaa olla sama ongelma kuin itselläni, eli pinnat tahtovat jäädä turhan tasaisiksi: rohkeammin vain varjostusta tekemään! Esim. tuossa Elrohirin free handissa olisit voinut varjostaa sen viivan, kuten teit viitalle.
Pohjista vielä. Miksi olet jättänyt nuo kehät mustiksi? Tarkka ratkaisu, vai jäivätkö ne vain?
Ja toi GW:n karkkiruoho kannattaa maalata, ettei se ole noin silmiinpistävän säihkyvää. Vaikka elffejähän nuo......
Kokonaisuutena: Tekniikat kaipaavat hiomista tarkkuuden puolella, mutta ohuet maalipinnat saavat erikoisplussan! Tykkäsin enemmän Elrohirista.