"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Chaos dwarfs oletteko te olemassa

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
Zanfa
Viestit: 283
Liittynyt: Ma 16.08.2004 09:27
Paikkakunta: Tampere

Chaos dwarfs oletteko te olemassa

Viesti Kirjoittaja Zanfa »

Öö eli siis ihmettelen että mikä ihmeen joukkue on chaos dwarffit (tiedän mitä ne ovat),mutta kun ovatko ne jotain pilipali ukkoja kun niitä ei myydä oikein missään ja esim gamesworkshopin sivuilla ei edes mainita koko joukkuetta kysyn siis ovatko ne kenties kesken eräinen joukkue
Voimmeko muuttaa maailmaa? Emme , mutta totta helvetissä voimme aina yrittää.
Pikku-Oskari

Viesti Kirjoittaja Pikku-Oskari »

Avatar
Teonanacatl
Viestit: 2035
Liittynyt: Su 26.01.2003 19:10
Paikkakunta: Joensuu, "fluffipelaajien luvattu karkkimaa"

Viesti Kirjoittaja Teonanacatl »

Kaaoskäppänäthän ovat vanha armeija jota ei uusittu 6. edikkaan.
Näiden uusimisesta kylläkin on liikkinut paljon huhuja ja löytyy niille nopeasti kyhätty armeijalista GW:n sivuilta.
"Kuunnelkaa lapset Teonanacatlia, joka tietää asiasta
hieman kauemmin pelanneena..."
- Illumina
"Teonanacatl ounaa."
- Usermaatra
"Något sagt i latin låter djupt."
-Trad.
ChildGamez
Viestit: 340
Liittynyt: Su 14.12.2003 20:21

Viesti Kirjoittaja ChildGamez »

Siinä mielessä turha etsiä, että Chaos Dwarfien kohtalosta ei kait ole mitään täysin virallista ilmoitusta (monesti ovat sanoneet että tekevät joskus uuden listan, "kun kerkeevät").

Itse kuitenkin olen varsinkin viimeaikoina herätellyt toivonrippeitä siitä että se kirjanen joskus tulisi, kun on noiden Ogrejen kanssa tullut uusia taustatarina mainintoja Chaos Dwarfeista.
A person can't defeat loneliness.
Waiting for the rising of Chaos Dwarfs
Avatar
WarTzuk
Viestit: 18
Liittynyt: Ma 06.06.2005 11:55

Viesti Kirjoittaja WarTzuk »

http://www.warmongerclub.com/gallery/doompa2.html


tos olis yks hieno kaaoskäppänä armeija



ja se armeija lista löytyy gw:n sivuilt muistaakseni näin ebayssä myytävän kaooskäppänöitten warrioreita toisen myynis ne oli maalaamattomia ja toisen maalattuja ja gw:n sieltä online storesta löytyy hobgoblineita

http://uk.games-workshop.com/storefront ... WCE=Search kirjota vaan searchii hobgoblin nii siinon hobgoblineita vaikka millä mitalla :)
Avatar
Karu
Viestit: 2875
Liittynyt: To 29.01.2004 17:13

Viesti Kirjoittaja Karu »

Jepjep, Chaos Dwarffit isoine hattuineen ovat kiva, joskin lopetettu armeija. Näitä näkyy harvoin turnauksissa.

Online storesta löytyy Chaos Dwarffeja vielä jonkin verran, ja sieltä pitäisi omia joukkojakin täydentää lähiaikoina. Ebayssa näkyisi olevan myös melko paljon noita.
Zymeth Salkir Dkhan
Viestit: 1750
Liittynyt: Pe 05.07.2002 00:12
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja Zymeth Salkir Dkhan »

Kaaoskääpiöitä ei ole armeija tällä hetkellä. Rotu on muutenkin kokenut fluffissa muutoksia ja tullut lähemmäksi kaaosta. Tästä hyvänä esimerkkinä hellcannon ja sen miehistö.
We will march, until whole world is in his colours, his glory and his madness.
Avatar
Teräratas
Valvoja
Viestit: 3713
Liittynyt: La 03.08.2002 13:48
Paikkakunta: Varkaus

Viesti Kirjoittaja Teräratas »

Tämmöisen poimin tuolta Chos Dwarf foorumilta:

"At the chicago Games day, Devs released infront of everyone that yes Chaos dwarfs will be released and are being worked on. expect them after 7th ed. in about two years from now, 2007. "

Eli tulossa ovat, kunhan ehtivät. Olettaen ettei joku taas puhunut omiaan. Useampaankin kertaan on kyllä muissakin paikoissa viitattu, että kaaoskäävät olisivat ajankohtaisia juurikin vuonna 2007.
ChildGamez
Viestit: 340
Liittynyt: Su 14.12.2003 20:21

Viesti Kirjoittaja ChildGamez »

Teräratas kirjoitti:Tämmöisen poimin tuolta Chaos Dwarf foorumilta:

"At the chicago Games day, Devs released infront of everyone that yes Chaos dwarfs will be released and are being worked on. expect them after 7th ed. in about two years from now, 2007. "
Kiitos Teräratas! Ilouutinen todellakin!
Teräratas kirjoitti:Olettaen ettei joku taas puhunut omiaan
Älä sano noin...
Uskokaamme, toivokaamme, rukoilkaamme ja uhratkaamme parhaimman puolesta.

EDIT:
Teräratas kirjoitti:Noh, omalta osaltani ajattelin kyllä vain komentaa jonkun "paremman" orjan ruoskimaan muut tekemään noin, mutta ajatus on hyvä.
Näin tärkeissä tilanteissa otetaan parhaat orjat ja uhrataan ne henkilökohtasesti... jonka jälkeen ruoskastaa vähä niit heikompii et viesti pääsee perille (semmonen 3-4 kasaa ruumiit varmaan riittää)

Ja tietääkseni GW on luvannut, että kun tulevat ovat stand alone army. (vastaus alapuolelle)
Viimeksi muokannut ChildGamez, To 25.08.2005 18:58. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
A person can't defeat loneliness.
Waiting for the rising of Chaos Dwarfs
Avatar
Stormdaemon
Viestit: 1001
Liittynyt: Ke 26.01.2005 16:16
Paikkakunta: Jyväskylä

Viesti Kirjoittaja Stormdaemon »

Hmmm... JOS tämä pitää paikkansa, pääsen ärsyttämään muita haltioita Delffeillä, Empireä Chaosilla JA Dwarffeja Chaos Dwarfeilla... Tai sitten näille vain tehdään uusi kirja, Dwarfs of Chaos, one more army to use in your chaos army with your beasts, daemons & mortals...
Miten sydämesi kutsuu,
niin liki rintaa pimeys on,
miten kuuma veren laulu
kaulallasi on.
Avatar
Teräratas
Valvoja
Viestit: 3713
Liittynyt: La 03.08.2002 13:48
Paikkakunta: Varkaus

Viesti Kirjoittaja Teräratas »

ChildGamez kirjoitti: Uskokaamme, toivokaamme, rukoilkaamme ja uhratkaamme parhaimman puolesta.
Noh, omalta osaltani ajattelin kyllä vain komentaa jonkun "paremman" orjan ruoskimaan muut tekemään noin, mutta ajatus on hyvä.

Tänään näytti olevan postattu tuo uutinen, eli suht tuoretta tietoa on.

Tiedä vaikka 7th edin aloitus boxissa olisi Fishmen vs. Chaos Dwarves... Kylläpä minä odotan, että saataisiin kunnon teknokääpiöitä ikävällä asenteella. Melkein vastustamaton kiusaus on nytkin laittaa yhdelle hellcannonin lätkämaskikääpiölle konvertoitu höyrymoottorisaha suuraseeksi. Mutta juu, FB:n Iron Warrioreita odotellessa :)
Hiirellinen veneitä
Viestit: 70
Liittynyt: La 05.02.2005 22:21
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Hiirellinen veneitä »

Jippey jea, epäjärjestykselliset kääpiöt palaavat. Tosin, aika tylsää jos ne ovat enemmän kaaottisia kuin ennen, en minä halua demonieni jatkoksi enää Slaaneshin irstaita, karvaisia pieniä miehiä.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijat ja yksiköt”