"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Nurglen Koirat

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Rotten sound
Viestit: 1074
Liittynyt: Ke 15.06.2005 19:07

Nurglen Koirat

Viesti Kirjoittaja Rotten sound »

Lord of Chaos @ 700pts.

- mark of nurgle
- enchanted shield
- Chaos Dragon
- chaos runesword

Exalted Champion of Chaos @ 146pts.

- mark of nurgle
- shield and fail
-Barded chaos steed
Exalted Champion of Chaos @ 146pts.

- mark of nurgle
- shield and fail
-barded chaos steed
yhts.992ps

CORE:
10 marauders
50pts

10 marauders
50pts

13 marauders
65pts

19x5 warhounds
570pts

Special:
3 Nurglings Base @ 120pts
Rare:
Spawn of chaos 75pts
Spawn of chaos 75pts

yhts 1998pts
Samuli.H
Viestit: 535
Liittynyt: Pe 30.09.2005 20:07
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Samuli.H »

Varsin outo armeija. En oikein ymmärrä tämän ideaa. Voisit hieman yrittää selvittä esim. mitä ajatteli tehdä 90 warhoundilla. Vai onko tämä vain joku tyhmä idea jota et aiokkaan toteuttaa.
Rotten sound
Viestit: 1074
Liittynyt: Ke 15.06.2005 19:07

Viesti Kirjoittaja Rotten sound »

SamuliH kirjoitti:Varsin outo armeija. En oikein ymmärrä tämän ideaa. Voisit hieman yrittää selvittä esim. mitä ajatteli tehdä 90 warhoundilla. Vai onko tämä vain joku tyhmä idea jota et aiokkaan toteuttaa.
Oli tylsää joten tein tämmösen lista huvin vuoksi
Hypnotoad
Viestit: 356
Liittynyt: To 18.03.2004 14:54
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Hypnotoad »

Jullevi kirjoitti:-Älkää postatko älyttömiä listoja joilla teillä ei ole aikomustakaan pelata. Mikäli suunnittelette proxyttävänne paperilapuilla ja käpylehmillä Morghurin ja 200 chaos houndia, pitäkää se ennemmin omana tietonanne kuin postaatte sen foorumille.
Kannattaa lukea nuo säännöt. Niistä on joskus jotain hyötyäkin.
Jos nyt sitten listaa arvostelisin, niin sanoisin sen olevan aika kehno. Sillä nuo warhoundit eivät pärjää tappelussa vaikka ne olisivat kyljistä takaa ja edestä vihollisen kimpussa. Ainut isku voima löytyy characeteista, jotka luultavasti ammutaan ennen perille pääsyä. Spawnitkin luultavasti vain joutuisivat väistelemään koiria.
"Chaos is the only true answer"
Avatar
Henri Ketonen
Viestit: 3346
Liittynyt: Ke 16.10.2002 22:22
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja Henri Ketonen »

Tee se toisin päin. Jotain ehkä 16 koiran yksiköitä, nehän saavat rivitkin. Vai oliko se vain Beasteilla? No beastikenraali vaan.
zqmfgb
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”