"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Lisää Death Guardia

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Avatar
dead flesh penalty
Viestit: 1453
Liittynyt: To 11.03.2004 11:46
Paikkakunta: Helsinki/Sonkajärvi, Iisalmen Gallia Cisalpina.

Lisää Death Guardia

Viesti Kirjoittaja dead flesh penalty »

Elikkä täällä ny ton jonkin verran kuvia lopuista Death Guardilaisista.
Kuvia ei vielä ole järjestelty, eikä laatukaan ole sitä mitä olisin toivonut, mutta kaikkea ei voi saada :\ . http://photobucket.com/albums/c155/khadhulu/
Myöskin tuolla on pari kuvaa nurglen kaaos puustani(=perunasta :P ), tehty joskus kahdeksannella luokalla käyttäen hävyttömän härskisti hyväksi koulun luonnonvaroja. (se taisi feetata joskus ylisuurena avatarinani, silloin kun niitä vielä oli. ) Yhä puuttumaan jäävät demonit (plaguebearerit ja cthulhu GUO, + miljoona nurglingia), rhino ja lordin terminaattoriretinue.
-Ja sen verran täytyy puolustella jo etukäteen, että esim. aspan kanssa kamera on kyllä tehnyt tepposia. Koetan korjata tilanteen asap. /:
Avatar
pamp-pu
Viestit: 2198
Liittynyt: Su 15.12.2002 13:39

Viesti Kirjoittaja pamp-pu »

Karu peruna. Miten on kestänyt mätänemistä tms.?
Avatar
Omenapoika
Viestit: 513
Liittynyt: Pe 10.06.2005 22:33
Paikkakunta: kempele

Viesti Kirjoittaja Omenapoika »

mätäneminen ei liene haittaa :)

asennetta.
kuunnelkaa nyt marinepelaajan neuvoa
Avatar
dead flesh penalty
Viestit: 1453
Liittynyt: To 11.03.2004 11:46
Paikkakunta: Helsinki/Sonkajärvi, Iisalmen Gallia Cisalpina.

Viesti Kirjoittaja dead flesh penalty »

Ei se oikee peruna oo... :D
kun sanon vaan sellaseks.. kyllä se on vaan styrokspallo jonka pintaa on vähän tuunatta. ;)
Avatar
Githgulcag
Viestit: 536
Liittynyt: Ti 10.08.2004 14:56
Paikkakunta: Sonkajärvi

Viesti Kirjoittaja Githgulcag »

Minä olenkin nähnyt nuita livenä ja ihan hyvältä näyttivät. Kohta kun minä saan imperial guard armeejani kokoon, niin nuita on sitten kiva teurastaa ;)
Avatar
virus
Viestit: 850
Liittynyt: Su 19.12.2004 17:49
Paikkakunta: Lahti

Viesti Kirjoittaja virus »

Figuissa maalaus on vähän niin ja näin, mutta tuo "peruna" on tunnelmallinen ja hieno.
Avatar
zaruman89
Viestit: 350
Liittynyt: Ti 07.01.2003 21:55
Paikkakunta: Ilmajoki/Rovaniemi

Viesti Kirjoittaja zaruman89 »

Harjoittele pääsemään eroon kuivaharjauksesta, se kannattaa. Omistanikin figuista tuli paljon hienompia kun en käyttänyt ollenkaan kuivaharjausta (silloin joskus kun aloittelin).

Tuosta potusta mie nyt kyllä saan painajaisia... Ilkeä ihminen ku laittelet tommosia nettiin :(

Eli toisinsanoen. GJ sen potun kanssa!
;)
Mechanized Eldar since 01/08/07
W 78- L 34 - D13
Ikuinen hopeamitalisti .
Avatar
Z7-852
Taisteluraporttikilpailun voittaja
Viestit: 3568
Liittynyt: Su 26.09.2004 18:49
Paikkakunta: Jyväskylä/Pyhtää

Viesti Kirjoittaja Z7-852 »

Figut on minusta melko patsasmaisia. Sinällään yksinkertaisella tekniikalla ollaan saatu ihan hienoja figuja, mutta ei ne mielestäni ole liian nurgle tyylisiä. Mutta jos tuollainen kuivunut ja karkea nyt on sinun näkemyksesä nurglesta, niin mikäs siinä. Toisaalta jos sekoitat harmaaseen vähän tummaa vihreää ja ensin vaaleampi harjaus sitten tummempi vihreämpi harjaus, niin saisit vähän enemmän nurgle tyyliset.
Avatar
WarHound
Peliporukkavalvoja
Viestit: 439
Liittynyt: Su 03.11.2002 03:12
Paikkakunta: Nummela

Viesti Kirjoittaja WarHound »

Itsestäni tuollainen kuivunut ja kuollut meininki kuuluu kanssa Nurglemaisuuteen, itsellänikin on tuo LatD armeija joka koostuu pääasiassa kuolleista :D kuivaharjattuja kaikki, jotta tulisi se kuivuus siihen :)

Oikein tyylikkäitä, ihastuin erityisesti nuihin perusmarsuihin, ja kaikenlaisiin konversioihin mitä tuolla oli :D ihania!

Ja tuo pottu, UPEETA MAHTAVAA! :D
Maalari maalaa taloa, sinistä ja punaista.
Avatar
dead flesh penalty
Viestit: 1453
Liittynyt: To 11.03.2004 11:46
Paikkakunta: Helsinki/Sonkajärvi, Iisalmen Gallia Cisalpina.

Viesti Kirjoittaja dead flesh penalty »

Tosiaan näkemykseni Nurglen syvimmästä olemuksesta ei ole se mätää ja visvaa valuva pöhöttynyt Lonkerohirviö, vaan juuri tuo kuivan homeinen, riutunut Langennut.
-Ja ihan vähän puolustelen kuivaharjausta sillä että tämä armeija valmistui suurelta osin noin kahta päivää ennen 'conia. Ja nimenomaan peliarmeijahan tämä minulle on, taidenapit tehdään sitten pitemmällä ajalla. ;)
Avatar
Heretic
Peliporukkavalvoja
Viestit: 3012
Liittynyt: La 12.03.2005 22:36
Paikkakunta: Oulu/Tornio

Viesti Kirjoittaja Heretic »

häiskät on ihanan näköisiä....tuollaisen nurgle armeijan vois tehdä itsekkin kun ne visvat ja mädät ja muut paskat ei oikein viehätä
Ville Oulusta.
Frostgrave, Mordheim, 40k&30k, Kings of war, Lotr, Guild ball, Necromunda ja Blood bowl
Avatar
Terminator Sergeant
Viestit: 1977
Liittynyt: Ti 10.05.2005 15:39
Paikkakunta: Helsinki, henkisesti ikuinen savolainen

Viesti Kirjoittaja Terminator Sergeant »

livenä nuo on kyllä paljon hienompia, mutta kyllä nuo kuvatkin saa minut itkemään (vilkaisee äijäboxeihin).... *sniff*
Think of the rivers of blood spilled by all those generals and emperors so that, in glory and triumph, they could become the momentary masters of a fraction of a dot.
- Carl Sagan
Avatar
togottaja
Viestit: 1126
Liittynyt: Ma 23.01.2006 15:54
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja togottaja »

Paskaa sen olla pitää! Noi on iiiihan liian tummia eikä lumialustakkaan oikeen sovi. Ehdotan: paskaa peliin. Ittelki on DG armeija
Avatar
dead flesh penalty
Viestit: 1453
Liittynyt: To 11.03.2004 11:46
Paikkakunta: Helsinki/Sonkajärvi, Iisalmen Gallia Cisalpina.

Viesti Kirjoittaja dead flesh penalty »

Olikohan tarpeellista nostaa näin vanha topikki ylös, vain sanoaksesi jotain joka on jo luettavissa ylhäältä???
Ymmärrän täysin, jos olet innoissasi uudesta foorumista, mutta käyttäjätietoihin perehtyminen paljastaa sinun nostaneen n. 15 vanhaa topikkia ylös yhden päivän aikana. Lähes poikkeuksetta ilman mitään rakentavaa sanottavaa.
(Vapaasti lainatakseni, eräs viime marraskuun puolella hautautunut galleria-topikki nousi ylös jotta saatoit sanoa; ''Hieno Figu!'')


ot(argh! tästä käyttäjämoderoinnista alkaa tulla paha tapa, en pysty pitämään temperamenttiani aisoissa! )
VD
Viestit: 788
Liittynyt: La 18.10.2003 22:10
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja VD »

No vaikka vähän vanhahko topikki onkin, niin vastaan nyt mahdollisen autuaasti, koska itsellänikin on Death Guard armeija, joten jotain voinen sanoa, vaikka tyylini on ainakin marineissa täysin eri, mutta enivei.

Onhan tuo ihan "ok" -laatua peliarmeijaksi, mutta parempaa olisi kiva nähdä tietty. Voisit kokeilla tuoda tuota kaipaamaasi karheutta unohtamalla kokonaan kuivaharjauksen ja aloittamalla pohjalle tummaa vihreää, catachania tai DAgreeniä, josta lähdet korostamaan kohti esim catachanin ja camo greenin sekoittelua, ja tietty todella ohut DAgreen ink washaus päälle, ja vielä pienet korostukset esim puhtaalla camolla, niin luulisi tulevan ihan nättiä.

Figuista sen verran vielä, että konversioita spottasin jonkun verran, tosin ehkä vähän kuivia, ainakaan omasta mielestäni se fb loordin ja typhuksen tuollainen puhdas yhdistely näytti tönköltä. ( myönnän, itsekkin olen samoja figuja käyttänyt, mutten muistaakseni yhdessä ) Voisit jotain pientä GS hoitoa miettiä tolle termarille. Sitten ihan tämmönen spotlight, jos vielä teet niitä termejä, kokeile ottaa obliteratorin alavartalo ja modifoitu ylävartalo jos haluat tehä demonisen aspiriinin =)

Ihan kivoja fikuja siis, my thoughts, ois kiva joskus nähä livenä ja esitellä omia nappeja.
Mekol
Viestit: 172
Liittynyt: To 13.01.2005 20:15
Paikkakunta: Nivala

Viesti Kirjoittaja Mekol »

Ihan kiva tuo näkemyksesi dg:stä....ei ole se perinteinen kakkamöhkäle josta ei saa mitään selvää ;)
En tiedä onko kamerassa vai valaistuksessa ollut vikaa, mutta livenä nyttävät uskomattoman hyviltä. Tuon "perunan" näin ekaa kertaa....huh huh....hurjaa.....hienoha se on
"olemme maailman sivistynein rotu, meillä on eniten tapoja teloittaa"Tämä pätee myös meihin ihmisiin
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”