"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Taas kasa figuja.

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Avatar
Klonkku
Viestit: 826
Liittynyt: Ke 03.08.2005 20:24
Paikkakunta: Kangasala

Viesti Kirjoittaja Klonkku »

Noi mitään pelifiguja oo, yritätä vain kerätä suunnatonta ihailua.;)
Eli asiaan sitten. Hienoa työtä. Pidän todella tyylistäsi maalata ja on hyvä, ettet ole GW:n väriteemojen orja. Urukit olivat... todella hienoja. Mutta Celeborn, sen naama näytti jotenkin tyhmältä, en tiedä minkä takia. Viitta oli hyvin toteutettu, mutta ei IMO jotenkin sopinut figuun. Ja Legolasista: en oikein pidä vaatteen väristä, on mielestäni liian kirkas/räikeä. Itse aion tehdä oman Legolasseni puvun maanläheisemmin värivalinnoin. Muuten hienoa työtä ja kuten jo sanoin, urukit ovat upeita. Saat hymiön (peukut pystyssä): d :) b
Avatar
Atsku
Viestit: 99
Liittynyt: Ke 28.12.2005 17:46
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Atsku »

Hienoa työtä, urukhait olivat erityisesti onnistuneita. Grey knightin savutempaus oli hieno, mutta sen lancen keltainen pää jäi hieman mietityttämään, se ei oikein sopinut figuun. Kuten sanottiin jo, celen kasvot olivat hieman suttuiset. Muuten oikein mukavaa jälkeä :)
Olen koskenut The Captainia.
Avatar
virus
Viestit: 850
Liittynyt: Su 19.12.2004 17:49
Paikkakunta: Lahti

Viesti Kirjoittaja virus »

Huomasin muuten äsken että sen ritarin olka koriste on kesken, kiitti kommenteista ja lisää tulemaan vaan.
Avatar
Icecube
Viestit: 414
Liittynyt: La 10.08.2002 11:15
Paikkakunta: Tuusula

Viesti Kirjoittaja Icecube »

Todella kaunista jälkeä. Tykkään tuosta Cel Shading / Cartoon ilmeestä. Paikoin turhan paksut blacklinet figuissa, varsinkin legolaksen sekä celebornin silmänympärykset (näyttää kun oisivat saaneet turpaansa). Legolaksen liivi ehkä turhan kirkas. Legolaksen harmaat vaatteet samaa väriä, kun viitta? Hiukset tahalleen harmaat celebornilla ja legolaksella?

Tuossa nyt jotain moitittavaa, muuten hyvää tasoa.

Ps. Käy kommentoimassa figujani http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... hp?t=53742 ;)
Avatar
figunarkki
Viestit: 2135
Liittynyt: To 05.08.2004 19:37
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja figunarkki »

Nuo edustavat kyllä selkeästi sitä parempaa pelifigutasoa. Legolassessa tosin naamavärkki kusi. Muutan erittäin hyvä figu mutta kasvot ovat aika surkuhupaisat.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”