"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Taivassäde. Käyttökelpoinen?

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
Avatar
mr.tp
Viestit: 854
Liittynyt: Pe 29.11.2002 15:08
Paikkakunta: Espoo

Taivassäde. Käyttökelpoinen?

Viesti Kirjoittaja mr.tp »

Ostinpa tässä skyrayn vain koska sen modeli on niin tyylikäs. Boksin mukana tuli myös osat hammerheadiin joten jos kys. om. alus on pelikelvoton niin sen saa näppärästi vaihdettua. Kysymys kuuluukin, miten tätä kannattaisi pelata? Istua puskan takana ja antaa pathfindereiden tehdä hantihommat vai pörrätä vihollislinjoissa tank shokaten ja pistäen neonvalot vilkkumaan jotta varmasti näkyy muillekkin kohde jota tähdätä? 13 Etupanssari ja skimmer suorastaan pakkotavat agressiiviseen lähestymiseen.
Avatar
Oberon
Viestit: 9116
Liittynyt: Ke 02.03.2005 17:25
Paikkakunta: Loviisa

Viesti Kirjoittaja Oberon »

1 turnee ionhead+skyray+railhead kombolla osoittaa, että 1 railhead=kerjää epäonnistumisia&ionhead+skyray kombo=kultaa. Markerlighteista on huomattavasti etua silloin kun ne osuivat,eikä smartitkaan mene hukkaan. N.60% ivarmasti ennemmin ottaisin skyrayn kuin ionheadin. Riippuu aika pitkälti muusta armeijasta, mutta mun mechillä SR:llä oli ainoat markit ja valot->tuettiin muita ja 5 pelissä sain irti kai 10 missileä.ei se mitään, lähes jokainen woundasi/tappoi... Sun armeijan noin about tietäen istuisin pari vuoroa metän takana suoltaen SMS:ää ja ampumalla pathfindereiden avulla seekkereitä. Sitten (kun PF:t on jo kuollu) tulisin esiin ja vaihtaisin agressiiviselle. Mobiilit markerlightit=hot.
MYYN CSM&DA-armeijaa!

"Tervetuloa Orivedelle pelaamaan. Täällä sorsankin saa piiloon."
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijat ja yksiköt”