"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Helf lordi blogi(päivitetty 16.8, maalattu!)

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Lukkimus
Viestit: 448
Liittynyt: To 13.04.2006 18:40
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Lukkimus »

Kyllä komea nappi on tulossa.
Kun vaan ois nuo maalaus taidot yhtä hyvät kuin stuffi taidot :( No, kaipa mä galhyanilla voin harjotella blendausta ja NMM:ää

Ja sitten, tadaa! se on viimein valmis, ainakin melkein, sulat saa vielä pientä hiomista mutta ei niin suurta että sen takia kannattais laittaa lisää kuvia.

http://i34.photobucket.com/albums/d121/ ... almis1.jpg
http://i34.photobucket.com/albums/d121/ ... almis2.jpg
http://i34.photobucket.com/albums/d121/ ... almis3.jpg
http://i34.photobucket.com/albums/d121/ ... almis4.jpg

Elikkäs tuommonen kaveri saa kunnia johtaa mun haltioita. Se on sitten eri juttu valmistuuko armeija koskaan, confro on kuitenkin niin makeeta pelillisesti ja figullisesti.
Siitä sitten kaikki kommenttia, aivan sama onko huonoa vai ei!
Avatar
Dead Maniac
Viestit: 496
Liittynyt: Ke 12.07.2006 00:34
Paikkakunta: Mänttä-Vilppula
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Dead Maniac »

Muuten hyvä, mutta... Ei, ei ole paksut maalit, vaan näenkö oikein, vai johtuuko vain kuvasta, että tuo peitsen terä on aika latteasti maalattu? Baseenkin voisi jotain vielä sutata luomaan kontrastia, kenraali kun on kyseessä. Hiekkaa esim.(maalattuna tietenkin). Millä meinaat varjostaa sulat?
Time waits for no slave.

Kääntyneet kaartilaiseni:
http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... p?p=638449
Avatar
Datsi
Viestit: 1966
Liittynyt: Su 16.10.2005 19:10
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Datsi »

mitä ihmettä?
stuffin kayttämisestä voisi päätellä että on harrastanut enemmän kuin se viisi vuotta, kun taas maalaus...

...kertoo jostain ihan muusta.
ei millään pahalla, mutta tulee semmonen fiilis että olet ostanut tuon figun joltain kauan harrastaneelta ja maalannut sen ite.
kuinka kauan oot harrastanut?
"Kun netti on poissa, figut tanssivat pöydällä."
Lukkimus
Viestit: 448
Liittynyt: To 13.04.2006 18:40
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Lukkimus »

Kunnolla harrastanut, neljä vuotta. Stuffia käytellyt noin vuoden ajan, maalauksessa ollut todella pitkiä taukoja joten mulla on jäänyt ne taidot "hieman" taka-alalle. Jotenkin siihe ei ikinä kiinnittänyt huomiota. No, aion korjata asia tuolla miun galhyanilla.
Jotain pientä tuoho baseen vielä lisäilen ja siipiä yritän paremmiks. Jos nyt saan jostain piristys ruiskeen Fabaan niin katsoo sitten uuusia maaleja mutta nyt vetää confro liikaa puoleensa.
Nipsu
Viestit: 302
Liittynyt: La 07.01.2006 16:10
Paikkakunta: Lautsikka

Viesti Kirjoittaja Nipsu »

Hieno (vähintään) stuffaus ja pisteet siitä. Suosittelen lämpimästi muutaman harjoitus figun maalaamista (tekniikkojen opettulua yms.) ja sitten uutta maali kerrosta. Ja muista korostus! On nääs sen verran hiano nappi ettei sitä vaan voi jättää noin maaltuksi!
Skeneen paluu prokkiksena modata 3ed DE figuista about WYSIWYG armeija. Saa nähä kuin käy.
Pro-tip: Jos palaatte foorumeille puolen vuosikymmenne tauon jälkeen ei kannata lukea omia vanhoja viestejä.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”