Shadow Field
Shadow Field
Shadow Fieldiin osuun uusilla assault ruleilla samalla I arvolla 2 x power waepon attack + 6 x CCW attack. Miten save hoidetaan?
Phil Kelly says "No!"
- The Captain
- Valvoja
- Viestit: 12979
- Liittynyt: Ke 07.08.2002 15:07
- Paikkakunta: Kouvola
Re: Shadow Field
Paha... minä heittäisin kaikki savet kerralla 2+:aa vastaan, ja jos joku kämmii, se ottaa yhden haavan/ykkönen. Seuraavasta I-vaiheesta alkaen sillä olisi vain 5+ normisave tai 4+invu (wych). Näinhän se on, että jos se ottaa useamman osuman samanaikaisesti, se ei ehdi hajota ennen kuin on torjunut kaikki.Garoth kirjoitti:Shadow Fieldiin osuun uusilla assault ruleilla samalla I arvolla 2 x power waepon attack + 6 x CCW attack. Miten save hoidetaan?
Ehkä vähän oma lehmä ojassa, kun useammin pelaan deldareilla kuin niitä vastaan, mutta tuo olisi helpoin ja nopein tapa hoitaa asia.
Kai sen voisi heittää myös yhden kerrallaan, lyöjä päättää, mikä isku tulee ensin. Tämä taas olisi kaikille deldareiden vastustajille mieluisampi vaihtoehto.
Kunnes FAQ ratkaisee...
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
-Niillä on suvussa halogeenejä.
Meni vähän ohi mitä tällä hait? Jokatapauksessa nuo shadowfield savet on heitetty samalla kaikki. siis saman I:nGaroth kirjoitti:Sitten meillä on sellainen kohta säännöissä, että jos kohde unitissa on useita saveja, niin special attackit pitää hoitaa ensin... Mutta tuo näyttäisi olavan vain mixed armour uniteille.
Those who advance blind find trouble
Victory allways lurks in corners
Victory allways lurks in corners