"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Dark Elf 2000p

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
SMusta
Viestit: 288
Liittynyt: Ti 24.02.2004 17:51
Paikkakunta: Joensuu

Dark Elf 2000p

Viesti Kirjoittaja SMusta »

High Sorceress
- Lvl 4
- 2x Dispel Scroll
- Soulstone
= 330p

Sorceress
- Lvl 2
- Dispel Scroll
- Black Staff
= 175p

Dark Elf Noble
- Lance
- Repeater crossbow
- Heavy Armour
- Sea Dragon Cloak
- Enchanted Shield
- Wand of Kharaidon
- Dark Pegasus
= 199p


20x Dark Elf Warriors
- Shield
- Musician
- Standard Bearer
= 175p

20x Dark Elf Warriors
- Shield
- Musician
- Standard Bearer
- Spear
= 175p

10x Dark Elf Warriors
- Shield
- Repeater crossbow
- Musician
= 125p

5x Dark Riders
- Musician
= 97p


Cold One Knights
- Musician
- Standard Bearer
- Banner of Murder
= 217p

6x Shades
= 84p


War Hydra
= 220p

Repeater Bolt Thrower
= 100p

Repeater Bolt Thrower
= 100p


Army Total = 1997p


Kommenttia kiitos. :)
Yllä oleva viesti on ainoa oikea totuus ja se että minä olen väärässä ei muuta sitä asiaa mitenkään. ;)
Black scars
Viestit: 1548
Liittynyt: Ke 29.05.2002 12:55

Viesti Kirjoittaja Black scars »

Jotenkin listasta puuttuu se jokin, mietin lähinnä pelitilannetta ja sitä millä voittaa. Dark elffeille lähes kaikkeen tarvitaan yksiköiden yhteistyötä, mutta vihollisen heikentämiseen tai pelin ohjaamiseen on listassa hyvin vähän vaihtoehtoja.

Magiavoimaan on hieman, mutta pistehintaansa nähden se on heikkoa. Hyviä loitsuja saa epävarmasti, eikä noppamäärätkään ole huipussaa, viitan voisi ainakin lisätä.

Lentävä hero on kallis, mutta omaa toisaalta hyviä optioita, joten sinällään hän on käyttökelpoinen. 700 pistettä hahmoissa on kuitenkin paljon, vastaavalla hinnalla pitäisi saada paljon enemmän. Vertaa vaikka lohikäärme lordiin ja caddyyn tai magehordeen, molemmilla voittaa pelejä yksinään ja samalla pistehinnalla. En suosittele kumpaakaan, mutta halusin vain osoittaa miten paljon enemmän pisteillä voisi saada. 600 pisteellä saa jalkaheron kenraaliksi ja tuomaan keihäsyksikköön lyömävoimaa, lentoheron, kaksi sorceressia 7PD:n yhteenlasketulla tulivoimalla.

-Esa-
*Hu*
Avatar
ajappat
Viestit: 482
Liittynyt: Su 10.12.2006 13:06
Paikkakunta: Lahti

Viesti Kirjoittaja ajappat »

Katson vaa mallia :)
You can take me back to the place where I could watch the sky and see those signs!
You can show me their lies, show me the disbelief in their words. Oh, these burning times!
Avatar
Chaos Orc
Viestit: 402
Liittynyt: Ti 05.09.2006 17:23
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Chaos Orc »

1. monta Cold One Knightii tossa on?
2. vaiha dark riderit ja shadet toiseen 10 rykmenttiin crossbowmaneja
Mitä zeroke-intiaani tekee, kun hänellä on kivi kengässä? No ottaa sen pois!
Avatar
Than
Viestit: 229
Liittynyt: Pe 03.10.2003 13:56
Paikkakunta: Savonlinna

Viesti Kirjoittaja Than »

Kuten Black Scars jo sanoi, listastasi puuttu se jokin, joka mielestäni on joku suurempi ja tehokkaampi yksikkö/hero/jokin muu johon armeija "nojaa". Magiavoimaa on kyllä, mutta juuri sen verran, jonka vihollinen pystyy vielä jotenkin dispellaamaan. Saattaisi olla fiksua keskittää voima yhteen osaalueeseen esim. magiaan tai johonkin muuhun.

Edit: Taidan koettaa pelata tällä listalla ja katso sitten.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”