Muutenhan ne kohteet katsottaisiin samanlaisiksi (?) ja viimeiseksi jäisi tuo örkkipomo jäljelle (ellei kuole ja muut siitä menevät).
Jos sitä örkkipomoa ei saa erikseen ampua esim. repeater bolttiksen repeater moodilla, niin onnistuuhan se single boltilla, joka sekin tietysti satunnaistetaan, meneekö possusta vai ukosta läpi.
Vai menikö tämä nyt ihan metsään?
Ajattelin vaan, että noita örkkejä kannattaa ampua aina sillä single-versiolla ja jos mahdollista tuon High Magicin avittamana, jolloin unitti imee helpommin ne boltit (ja tietty longbowista lähtevät laakit myös). Woodeja vastaan noilla bolttiksilla ei pahemmin tehdä, ellei vastustaja ole hölmöläinen
Tuosta on varmaan jossain rulebookin sivulla, mutta ei ole vielä silmään tullut. Tosiaan rulebook löytyy, eli jos sivunumero on tiedossa, niin antaa tulla. Näitä kysymyksiä näyttää näin aloittelevalle tulevan enempikin mieleen, mut ei sitä kehtaa enempää laittaa samana päivänä.