"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Wood elf 2000 pts.

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
Tas
Viestit: 534
Liittynyt: Su 05.06.2005 12:14
Paikkakunta: Helsinki

Wood elf 2000 pts.

Viesti Kirjoittaja Tas »

Noniin, tässä olisi listaideani mitä olen pyöritellyt. Lista perustuu Spellweawerin tuhoisiin taikoihin ja hänen suojelemiseen, häröilyyn vastustajan selustassa, ja lopulta voimakkaaseen rynnäkköön wild ridereilla, dryadeilla, kineillä ja Treemanilla.


Wood elf - 2000pts

Lord:

Spellweawer - 330
-lvl4
Glamourweawe
-2x Dispel scroll
-Lore of life

Heroes:

Spellsinger - 150
-lvl2
-Calaignor's Stave
-Lore of Athel Loren

Noble - 151
-alter kindred
-Hail Of Doom Arrow
-Helm Of Hunt
-gw
-light armour

Heroes & Lords total: 611

Core:

10 Glade guard - 126
-musician

5 Scouts - 92

8 Dryad - 96

8 Dryad - 96

Special:

3 Warhawk riders 120

3 Tree Kin - 195

6 Wild riders - 192
-Full Command
-War Banner

Rare:

6 Wayfazers - 144

Treeman - 285

Total: 2002

Lopussa jäi noin 70 pistettä vajaaksi, lisäsin niillä kaikkea roskaa listaan. Js keksitte näille parempaa käyttöä, niin otan mielelläni vastaan. Hohoo, warhawkit ovat täällä! Ne on puhdas tyylivalinta, ja ehkä vähän syövät sotakoneitakin. Näiden tilalle olisi voinut ottaa G-ridereita, mutta mielestäni warhawkit ovat hiukkasen parempia (ja tyylikkäämpiä) verrattuna Gladeihin.
Avatar
Gilaelin
Peliporukkavalvoja
Viestit: 2886
Liittynyt: Su 18.04.2004 19:22
Paikkakunta: Joensuu

Viesti Kirjoittaja Gilaelin »

No mutta, Topihan se siinä. Katsos kun vasta nyt äkkäsin.

Ja listasta:

Yhä olen sitä mieltä, että tuon maagin wardi on mitä turhinta pisteiden täyttöä. Kun loitsunvetelijä istuu mannunvartija-blokissa, ei pitäisi olla sen suurempaa hätää.

Muuta sen suurempaa valittamista ei löydy. Tietysti sen yhden 24 pistettä vievän tienvartijan voisi poistaa ja samalla treekinitkin heivata pois, hankkimalla tilalle toisen mannunvartija, ja tiedustelija-yksikön. Tämä toisi listaan lisää keskitettyä tulta ja samalla liikkuvuutta.

No joo, ei se paha ole noinkaan, joskin kahden pisteen yliajosta voisi rokottaa. 2k on mielellään 2k, ei yli.
Eyes that fire and sword have seen
And horror in the halls of stone
Look at last on meadows green
And trees and hills they long have known.
Avatar
Tas
Viestit: 534
Liittynyt: Su 05.06.2005 12:14
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Tas »

kiitokset ommentista. Nyt vasta ehdin vastaamaan.

Voisihan tuon maagin wardin poistaa. Samoin ehkä ehdotuksesi mukaisesti tree kinit voisivat ottaa lentoa. Mättövoimaa kun kumminkin löytyy ilman näitäkin.
Tilalle ehdottomasti sitten ne mantulaiset (piilopaikka toiselle maagille) & scoutit, tuleehan ainakin vastustajalle päänvaivaa; tuhotakko häröilijät selustassa vai ottaa vihaisten metsänhenkien hyökkäys vastaan. :]

Muokkaan pian listaa, kommenttia vaan muutkin.
Avatar
Datsi
Viestit: 1966
Liittynyt: Su 16.10.2005 19:10
Paikkakunta: Helsinki

Re: Wood elf 2000 pts.

Viesti Kirjoittaja Datsi »

Tas kirjoitti:6 Wayfazers - 144
ei ne mitään Wayfazereita ole, baywatcherejahan ne ;)

mitä nyt listasta, ihan hyvän näköinen, tosiaan weaverin weaven voisi poistaa...
"Kun netti on poissa, figut tanssivat pöydällä."
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”