Night goblin nettereiden konvaus
Night goblin nettereiden konvaus
Nuo vanhat netterit eivät oikein sovi noitten uusien night goblinien joukkoon koska ovat isompia, enkä haluaisi ostaa kolmen kympin night goblin regimenttiä pelkkien verkkojen takia, joten mitä suosittelisitte että tekisin?
On night goblin regimentistä muutakin iloa, hand wepat ja vaihtoehtoiset commandipalat nyt tulee ensinnä mieleen. Kyllä se minun mielestä ihan poimimisen arvoinen loota on.
Konvertointiin minulla ei valitettavasti ole vinkkejä. Green stuffia kokeilin, tulos ei ollut häävi.
Konvertointiin minulla ei valitettavasti ole vinkkejä. Green stuffia kokeilin, tulos ei ollut häävi.
"It's a great excuse to start collecting ANOTHER army. One can never have enough armies and starting a new one is always exciting."
Itseasiassa vanhat netterit sopii ihan jees uusien kanssa, ainakin kun pitää mielessä alle euron kappalehinnan
. Mutta konvertointiin voisi varmaan käyttää narua. Teet naruste verkkoa, uitat liimavesiseoksessa ja länttään figulle käteen. Käsien muuntelua tuo todennäköisesti vaati aikasta paljon, mutta GS auttaa.
http://2011.piraattivaalit.fi/patsy02 kirjoitti:Useless as they may be, the horses still need their knights for the extra armour save.
Jostain alumiiniverkosta (mesh tms.) saattaisi saada tehtyä, sitä voi taivutellakin tarvittaessa. Ja jos gobon haluaa heiluttamaan verkkoa pään yläpuolelle, alumiininen pysyisi muodossaan.
Itse aion käyttää snotlingeja, joille on valmiiksi skulptattu verkot käteen. Ehkä vähän stuffista kaapua/huppua, jotta sulautuvat paremmin ngobboihin.
Itse aion käyttää snotlingeja, joille on valmiiksi skulptattu verkot käteen. Ehkä vähän stuffista kaapua/huppua, jotta sulautuvat paremmin ngobboihin.
No valmis verkkohan on, nimittäin nuo rautakaupoista (ainakin) löytyvät muoviset hyttysverkot (tuuletusluukkuihin/-aukkoihin). Sopivan kokoiset ruudut ja materiaali kun on muovia (löytyy vihreänä, valkoisena ja ruskeana) niin sitä voi vaikka laittaa kuumaan veteen ja taivuttaa ja muokata miten haluaa ja askarteluveitsellä sitten viimeistelee. Siinä on metrikaupalla verkkoa. 