"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Kuinka voittaa vapire countseilla?

Jos sinua askarruttaa, kuinka pärjätä ystäväsi voittamattomalle porukalle, täältä voit saada vinkkejä armeijasi kokoonpanoon sekä vastalääkkeitä erilaisten vihollisyksiköiden kohtaamiseen.
tuli tikku
Viestit: 202
Liittynyt: Ke 14.03.2007 16:11
Paikkakunta: Kotka

Re: Kuinka voittaa vapire countseilla?

Viesti Kirjoittaja tuli tikku »

Voiko joku muuten kertoa mulle miten toi conflagration of doom taika menee? Etten mene puhumaan kaikille #askaa.
Avatar
QQ3
Viestit: 949
Liittynyt: Pe 25.03.2005 17:17
Paikkakunta: Järvenpää

Re: Kuinka voittaa vapire countseilla?

Viesti Kirjoittaja QQ3 »

Voishan tässä yrittää... Eli voit taikoa sen mihin tahansa vihollisen yksikköön, jonka taikoja pystyy näkemään. Kyseinen yksikkö johon loitsu on tähdättyä ottaa D6 strena 4 osumaa. Heti tämän jälkeen molemmat pelaajat heittävät noppaa kuvaamaan sitä jatkavatko liekit palamistaan vai sammuvatko ne, jos vastustajan tulos on suurempi taika ei aiheuta enempää vahinkoa kuin nuo D6 strena 4 hittiä, mutta jos sun tulos on suurempi sä lisäät sen nopan heittos tuloksen niiden jo aiheutettujen osumien määrään. Esim. Sun taika osui johonkin vastustajan yksikköön se ottaa vaikkapa 5 osumaa, sitten te heitätte vastustajan kanssa noppaa. Oletetaan, että vastustaja heittää 3 ja sä heität vaikkapa 5. Joten nyt kyseinen yksikkö johon loitsu oli tähdätty ottaakin 10 osumaa. Tätä jatketaan niin kauan kunnes vastustaja heittää suuremman luvun. Joku asioista enemmän tietävä voi selittää tarkemmin.
tuli tikku
Viestit: 202
Liittynyt: Ke 14.03.2007 16:11
Paikkakunta: Kotka

Re: Kuinka voittaa vapire countseilla?

Viesti Kirjoittaja tuli tikku »

Okei, kiitti tosta.
Avatar
Crystania
Viestit: 1726
Liittynyt: Ke 17.05.2006 21:05
Paikkakunta: Riihimäki

Re: Kuinka voittaa vapire countseilla?

Viesti Kirjoittaja Crystania »

Ja charrut hyppää nihteihin? Missäs muodostelmasa aijoit pitää?
Tyylikäs valinta mutta kun kerta turnauksissa olet pyörittänyt tätä, niin miten olet selvinnyt random sotakoneista, mahdollisesta käärme lordista tai magiasta? Paperilla nuo vaihtoehdot repii tuota kohtuudella mutta kai se screenaus pelastaa, ainakin johonkin pisteeseen asti. Ihan uteliaisuutta haluaisin tietää
Sen takia mulla on kaikkea muuta kivaa jotta vastustaja ei ammu kaikella nyt noita black knightei.
Kääpiöitten organ gunit saa poistettua heittämällä susia eteen.
Loharit otetaan vastaan avosylein. Yleensä käytän vampire blood dragon lordia ja jätän ton wight lordin pois.
Mun Vampire lord on boostattu super kestäväks ilman wardii ja se lyö TOSI monta kertaa killing blow turvilla.
Hellhammer
Viestit: 46
Liittynyt: Pe 27.04.2007 18:39
Paikkakunta: Grilli-Pori

Re: Kuinka voittaa vapire countseilla?

Viesti Kirjoittaja Hellhammer »

Niin no, pistää muutamat liuskis-läyskis-lepakot mukaan, niin ei kauan mitkään tykistöt siellä paukuttele.
Your mom is so fat that Tyranids came to earth just for her biomass.
Avatar
leevizer
Viestit: 493
Liittynyt: Ke 10.08.2005 22:18
Paikkakunta: tampere

Re: Kuinka voittaa vapire countseilla?

Viesti Kirjoittaja leevizer »

Ei läppä... Miten voittaa VC olisi parmepi kysyys. Jos sä teet listasi oikein (Eli summon horden tms.) Niin voitat melko varmasti ellei mastah necro kuole
Armo(uri)a ei anneta!
Banned, because I am a whiny, illiterate, topic spamming, thread necroing crybaby
-Projektthor, Datarealmsin moderaattori minun sigiini.
The Delffipelaaja
Viestit: 230
Liittynyt: Ti 09.05.2006 07:57
Paikkakunta: Helsinki

Re: Kuinka voittaa vapire countseilla?

Viesti Kirjoittaja The Delffipelaaja »

leevizer kirjoitti:Ei läppä... Miten voittaa VC olisi parmepi kysyys. Jos sä teet listasi oikein (Eli summon horden tms.) Niin voitat melko varmasti ellei mastah necro kuole
Siinäpä se. Tosin huonosti suojatun masterin tappaminen ei kauhea haaste ole.
Avatar
flagu
Viestit: 1349
Liittynyt: Ti 30.11.2004 17:45
Paikkakunta: Tampere

Re: Kuinka voittaa vapire countseilla?

Viesti Kirjoittaja flagu »

leevizer kirjoitti:Ei läppä... Miten voittaa VC olisi parmepi kysyys. Jos sä teet listasi oikein (Eli summon horden tms.) Niin voitat melko varmasti ellei mastah necro kuole
Ei siihen tarvitse summonhordea voittaakseen VCllä. Ok, summoni on osa VCllä pelaamista mutta ei sitä ole pakko maksimoida jotta pärjäisi. Riittää vain että osaa pelata.
"Internet on paikka, jossa miehet ovat miehiä, naiset ovat miehiä ja lapset ovat FBIn agentteja"
Avatar
Ilkeapikkuperkele
Viestit: 1222
Liittynyt: Su 16.02.2003 16:20
Paikkakunta: Kuopio

Re: Kuinka voittaa vapire countseilla?

Viesti Kirjoittaja Ilkeapikkuperkele »

Tähän menessä on nähty kaksi ääripäätä. Summon horde ja knighti jyrä.

Ensimmäisestä en sano mitään kun en paljoa kokemusta siitä omaa. Knighti jyrä (vähän ylenpänä nähty 15xBK+Kaikki charrut+Screeni) on taas imo one trick pony. Sanotaan,että vastaan asettuu toinen ääripää eli Empire/Dwarf tykkijyrä tai O&C 8:lla spear chukalla.(näiläkin joku oikeasti pelaa) Kuulaa/keihästä alkaa olla ilmassa sen verran, että screeni on hoidettu nopeasti ja sit knightit alkaa olla helisemässä. Yleensä näitä suojataan sen verran,että random lepakot yms saadaan hoidettua.

Mutta asiaan. Miksi pelata tälläisillä? Voi yhtä hyvin tehä listasta monipuolisen,hauskan ja silti tehokkaan listan. Tosin jonkun mielestä on varmasti kivaa teloa kaveri maan rakoon ja näin äkkiä pilata hänen peli ilonsa.
The Captain kirjoitti: Vittuilun määrä maailmassa on muuttumaton vakio.
Avatar
Jurpo
Viestit: 984
Liittynyt: Ti 12.10.2004 15:30
Paikkakunta: Tornio

Re: Kuinka voittaa vapire countseilla?

Viesti Kirjoittaja Jurpo »

Kun vastassa ovat High Elffit on tiettyjä temppuja tehtävissä. Jos vastassa on lohikäärme niin ota itse samaa lääkettä käyttöön. Vampyyrilordi lohikäärmeksen selässä pienii suippopäälohhariprinssin kuin heinää tai ainakin pakottaa sen uusiomiettimään suunnitelmansa.

Muuten suosin perustemppuja. Ankkuroi vihollinen kiinni halvalla kuramassalla ja sitten jyrää sivustasta läpi knihdeillä, susilla (vaikeaa) tai Hosteilla. Lepakoilla haet sotakoneita ja ghouleilla alat koluta metsiä tai pidät niitä esteinä.
Lintu, karhu, jänis ja kala.
Anna kestävä lemmenvala.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Taktiikat”