"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

thudd guns

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
toimisto
Viestit: 150
Liittynyt: La 14.10.2006 13:54
Paikkakunta: helsinki

thudd guns

Viesti Kirjoittaja toimisto »

elikkä nämä imperial armour vol 5 quad launchereista olisi kyse, miten nämä toimisivat kun ovat sallittuja kaveri peleissämme ja ovat fluffillisia valintoja kriegeille,MUTTA ovat aika tehokkaita vastaan tulevia armeijoita vastaan (eldar,orks,latd,), niin viitsinkö käyttää?
Avatar
Half-breed
Viestit: 10351
Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
Paikkakunta: Turku

Re: thudd guns

Viesti Kirjoittaja Half-breed »

Mikset käyttäisi jos kaverit on antaneet luvan. Jos ne ovat tehokkaita, niin kavereiden on opittava pelaamaan näitä vastaan. Noiden kieltäminen on vähän sama asia kuin Necroneita vastaan ei saisi peluuttaa As3+ tai parempaa.
Älä vain ylikäytä niitä niin kavereilla ei pala käämi.
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.
Avatar
The Captain
Valvoja
Viestit: 12979
Liittynyt: Ke 07.08.2002 15:07
Paikkakunta: Kouvola

Re: thudd guns

Viesti Kirjoittaja The Captain »

Eivätkös quad launcherit (mokomat wannabe-thudd gunit, tämmöisiähän ne oikeat ovat) ole kumminkin artilleryä? Sellaisena ne ovat äärimmäisen helposti neutraloitavissa, jos vastustaja vain haluaa.
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijat ja yksiköt”