Sivu 1/1

2400p OK

Lähetetty: To 19.01.2012 19:49
Kirjoittaja jfb324
Taikahelyt ja kyvyt hakusessa. Laskin charactereille ja ironguteille ilmoittamaani pistemäärään taikahelyjä, lippuja ja kykyjä koko rahalla, vaikka niitä ei siis listassa vielä näykään. Toki esim. isolle maagille ws10 miekat ja clittering scales toimii aina, mutta en suoralta kädeltä niitä ota. Hieman jää käyttöön ja niillä olisi sitten tarkoitus ottaa mm. charactereille perusaseita sen mukaan mitä taikakamojen valinta suosii. Kokoonpanoa ja valintoja saa myös kommentoida rankalla kädellä. Battlelinea varten listan tein ja vastassa voi olla rotu kuin rotu. Alla olevassa on viittä ogrea ja hunteria lukuunottamatta kaikki figut mitä käytössä on.

Lords: 385p

Slaughtermaster
lvl 4, lore of death

Heroes: 365p

Bruiser
Bsb
180p

Butcher
lvl 2, lore of the great maw
185p

Core: 795p

6 ogres
ironfists, standard, bellower
212p

6 ogres 212p
ironfists, standard, bellower
212p

7 ironguts
standard, bellower
321p

20 gnoblars
50p

Special: 586p

4 leadbelchers
bellower
182p

4 leadbelchers
bellower
182p

2 sabretusks
42p

2 gorgers
180p

Rare: 250p

Thundertusk

Total: 2381p

Re: 2400p OK

Lähetetty: To 19.01.2012 20:35
Kirjoittaja Ihmehippi
Core yksiköt ovat mielestäni liian pieniä. Yhdistä vaikka ogret yhteen yksikköön ja lisää muutama Irongut ja guteille standard of discipline.
Teurastajamestarille ottaisin fencer blades, glittering scales, rulla
Teurastajalle hellheartin ja addut/GW:n
bsb:lle CoC ja Dragonhelm + HA + IF

Re: 2400p OK

Lähetetty: To 19.01.2012 21:10
Kirjoittaja jfb324
Ihmehippi kirjoitti:Core yksiköt ovat mielestäni liian pieniä. Yhdistä vaikka ogret yhteen yksikköön ja lisää muutama Irongut ja guteille standard of discipline.
Teurastajamestarille ottaisin fencer blades, glittering scales, rulla
Teurastajalle hellheartin ja addut/GW:n
bsb:lle CoC ja Dragonhelm + HA + IF
Miten sijoittelisit nuo characterit ogreihin ja gutteihin? Bsb ja iso maagi ogreihin ja pieni maagi gutteihin? Ironcurse iconin vois laittaa bösbille tai isolle maagille.
Ampuvia yksiköitä listassa on kohtalaisesti. Se huomioiden voisi harkita ehkä gnoblareiden ja kissojen vaihtamista 5 ogreen ja lihoittais tuon ogrelössin 17 ogreen. Characterilla tai parilla sitten hordeen.

Re: 2400p OK

Lähetetty: Pe 20.01.2012 12:55
Kirjoittaja Ihmehippi
Laittaisin teurastajamestarin ja BSBn Irongut yksikköön ja teurastajan ogreyksikköön.
Kissoja en vaihtaisi ogreihin, ovat melko hyödyllisiä kotkia tai sotakoneen hakijoita.

Re: 2400p OK

Lähetetty: Pe 20.01.2012 14:58
Kirjoittaja jfb324
Ihmehippi kirjoitti:Laittaisin teurastajamestarin ja BSBn Irongut yksikköön ja teurastajan ogreyksikköön.
Kissoja en vaihtaisi ogreihin, ovat melko hyödyllisiä kotkia tai sotakoneen hakijoita.
Ok. Tattista vain. Lentävät vihulaiset taitaa olla se tärkein syy kissoille listassa. Gorgereita en oo ku kerran kokeillu tuossa sotakoneiden hakemisessa, mutta sen takia listassa oikeastaan ovat. Toki ne pystyy lyömään vähän muutakin.

Tuota ogrejen peluuttamista hordessa jäin silti miettimään. Eiköhän sitä pidä ainakin kokeilla kerran pari.