Sivu 1/1

FoW: Romanialaista terästä Osa.2

Lähetetty: Ti 01.05.2012 17:13
Kirjoittaja Sotahullu
Viimeisin projekti, on tietty Romanian armeijan keihäänkärki: Medii Tancurii Medii (Medium Tank Company) johon saa kaikkea kivaa tankeista (ilmiselvää) tykistöön (tietty).

Ekana tietty Romanian kombi-leluja, TACAM T-60 (olen pahoillani kuvien huonosta laadusta, syytän kameraa):

Kuva

Kuva

Kuva

Kuva

Ja niille jotka eivät tiedä: TACAM T-60 on periaatteessa mobiili AT-tykki joka tukee motorisoitua jalkaväkeä kentällä. Ja itse käytin huonoa väriteemaa mutta Stugeissa ei ole niin kirkasta vihreää suurimmassa osassa.

Ja on valmiina platoonallinen motorisoitua jalkaväkeä + 4 Stugia ja 6 Stugia pitäisi koota vielä. Sen jälkeen voisin katsoa Stukaa, R-35 (ei ole vitsin aihe!) ja miksei paria panssariautoa myöskin.


Edit: Yhtään kameraa ei vahingoitettua kuvaamisen aikana.

Edit2: Kommenttia kiitos :P

Re: FoW: Romanialaista terästä Osa.2

Lähetetty: To 03.05.2012 21:24
Kirjoittaja Sotahullu
Urheat Romanialaiset saivat vihdoin vahvistuksia! Motorisoituja joukkoja katsokaas ;)

Jalkaväki (mukaan kuuluu myös Panzerfaust Command team).

Kuva

Kuva

Rekkoja (tietty).

Kuva

Kuva

Yhteiskuva Tacamien kanssa.

Kuva

Kuva

Kuva


Kommenttia kiitos!

Re: FoW: Romanialaista terästä Osa.2

Lähetetty: Pe 04.05.2012 13:32
Kirjoittaja T'au mies
Kuvat ovet hieman tärähtäneitä ja valoitus on huono. Jos sais parempia kuvia niin voisin laittaa kommennttia tyypeistäkin.

Re: FoW: Romanialaista terästä Osa.2

Lähetetty: Pe 04.05.2012 13:52
Kirjoittaja Sotahullu
T'au mies kirjoitti:Kuvat ovet hieman tärähtäneitä ja valoitus on huono. Jos sais parempia kuvia niin voisin laittaa kommennttia tyypeistäkin.

Taidan mielummin käsitellä kuvia: Laitan valaistusta tai tummennan mielummin kuin otan uudet kuvat. Kuvat näytti alunperin paremmilta.

Re: FoW: Romanialaista terästä Osa.2

Lähetetty: Pe 04.05.2012 14:01
Kirjoittaja battlemage
Ota suosiolla uusia vähän tasaisemmin ja paremmin valaistussa paikassa jos mahdollista. Muokkaamalla et saa poistettua epätarkkuus-ongelmaa. Ei noissa se tummuus niinkään ole ongelma, mutta kun ovat niin tärähtäneitä (kuvauspaikan valon määrä vaikuttaa tähän myös) että noin pienen skaalan figuista on mahdotonta sanoa mitään kun ei näy kuin vihreä läntti. Ensimmäisen postauksen kuvat ovat oikein hyviä ja figutkin kivan näköisiä.

Re: FoW: Romanialaista terästä Osa.2

Lähetetty: La 05.05.2012 20:44
Kirjoittaja Anaheim
Noniin.

Sanotaan tämä nyt nätisti - kuvat ovat ihan ahterista, eivätkä ne tuosta kyllä kuvankäsittelyllä parane - ongelma on hämäryys, tärähtäneet kuvat, ja ensimmäisissä (ilmeisesti) salaman käyttö.

Lue tämä artikkeli

Sitten artikkelin oppeja mukaillen uusia kuvia.