Sivu 1/1

Sm razorbacit ja rhinot

Lähetetty: To 24.05.2012 22:32
Kirjoittaja maketus
Elikkäs olis ihan yksinkertainen vertailu Razorbacin kanssa ja rhinon kanssa, koska bubdjetti on tiukka niin jossain lähituleivaisuudessa tälläinen olisi pakko hommata, mutta kumpi?


Razorback maksaa enemmän, mutta siihen saa Twinlankatti aseita kuten heavy flamereitä, assault cannoneita ja lasseja, mutta ainoa problemo on se, että siihen mahtuu vaan kuus jannua eli mitenkä sitä käytettäisiin? Tuntoon vaan niin overpowerilta örkkei vastaan kun kaveri pelin pelasin ja tw heavy flameri posautti sluggaboysseihin flamerit ja makso ittensä heti takas.


Rhino. 10 modelii mahtuu sisään ja on vähän halvempi ase vahtoehdot ovat kuitenkin niukat joten kumpaa kannattaa käyttää?



Mihin sitten razori käytetään? Ketä sillä kuljetetaan?
Rhino tuntuu paremmalta vaihto ehdolta, mutta razori tuntuu olevan parempi


kommentoikaa nopeasti kiistos kaikista kommenteista. :D

Re: Sm razorbacit ja rhinot

Lähetetty: To 24.05.2012 23:05
Kirjoittaja Oberon
Rhino on jees, razori on kanssa jees, jostain syystä esim GK:t pelaa 4-8 razorbackeja tosi usein... Kaupasta kannattaa ostaa razroback vaikka pelaisitkin rhinona, saat sillä ~viitosella palaset siihen razoriin ja jos et liimaa esim kattopaneelia kiinni, aseita on helppo sit vaihtaa.

Re: Sm razorbacit ja rhinot

Lähetetty: To 24.05.2012 23:11
Kirjoittaja Tömplar
Se riippuu aivan listastasi, kumpaa kannattaa pelata. Esim parkkipaikka listassa haluat razoreita kun taas jotkin isot ryhmät haluavat sen taksin tai combat squaditetaan ja puol ryhmää rhinoon.
Razori on enemmän ampuvampi tankki joka menee hitaammin lähelle vastustajaa samalla ampuen(paitsi BAn tapauksessa niiden turbomoottoreiden takia). Rhino taas vie sen lähistely ryhmän tms.nopeasti lähelle,koska ei sillä mitään järkeä ampuakkaan ole.

Re: Sm razorbacit ja rhinot

Lähetetty: To 24.05.2012 23:26
Kirjoittaja Vesihiisi
Razorback maksaa vain hieman Rhinoa enemmän pisteissä, jolloin puolikkaan joukkueen kuljettaminen tällä ei tule paljoa kalliimmaksi. Jos siis meinaa kuljettaa Combat Squadia, antaa Razorback halvalla paremman aseen kaikenlaiseen puuhailuun, jos vaikka huomaa pelin alussa, ettei päätäpahkaa kannatakaan ajaa sinne, mihin oli mielessä tai tykkää ammuskella ukkojen kuljettamisen jälkeen. Rhino toki antaa mahdollisuuden kuljettaa kokonaista joukkoa, jos ei pelin alussa näytäkään hyvälle joukon jakaminen. Paras voi olla juurikin ostaa Razorback ja tehdä siihen helposti vaihdettavat aseet.

Re: Sm razorbacit ja rhinot

Lähetetty: Pe 25.05.2012 10:13
Kirjoittaja rikuturso
Razorbackpaketissa on osat myös Rhinoon :)

Re: Sm razorbacit ja rhinot

Lähetetty: Pe 25.05.2012 11:14
Kirjoittaja thamus
No jos verrataan kumpi on tuli magneetti niin razonback.
Joten sanoisin että hanki razorback malli koska saat tehtyä myös rhinon siitä mutta kannattaa käyttää molempia koska rhino ei ole kauhean tuli voimainen. Mutta razon on mutta sen saat maksaa likaa nopeasti joten otat razon siihen 6 ukkoa ja rhinon ja siihen loput ja sulla on hyvä rällätä. stormbolter auttaa kyllä rhinossa.

Mutta nyt sulla on toinen ongelma miksi et ota droppia se maksaa rhinon warran kulettaa 12 ukkoa ja siinä on jo stormbolter ja se perillä ennen rhinoa?
Ajattelin vaan se maksaa vähemmänkin;)

Re: Sm razorbacit ja rhinot

Lähetetty: Pe 25.05.2012 14:04
Kirjoittaja Oberon
Podissa ei voi istua turvassa eikä sillä voi ajella laskeutumisen jälkeen ja sillä on pakko tulla 1. vuorolla sisään (olettaen että vaan 1 podi), rhino on helposti parempi.

Re: Sm razorbacit ja rhinot

Lähetetty: Pe 25.05.2012 16:46
Kirjoittaja Lynchbreeder
Rhino on paljo parempi, koska kokemus kertoo, ettei 5 hepun squadeja kannata käyttää. Tosin jos saat niistä viidestä kaverista ramboja, ota razori. Jos pelaat eldareita tai muita 3 strenasia kavereita vastaa, ota rhino, kuljeta porukka poijes ja ajele semmosten squadien yli jotka ei saa rhinoon damaa. Glancing hitin mahdollisuus ei ole niin kauhee, mutta syytä välttää. Sillee saat ne karkuu tai yhestä ukosta vainajan.

Re: Sm razorbacit ja rhinot

Lähetetty: Pe 25.05.2012 22:13
Kirjoittaja maketus
Kiitos kaikista kommenteista. Yksi kysymys vielä kun ostaa razorin saako siihen sen kiinni menevän katon?

Re: Sm razorbacit ja rhinot

Lähetetty: Pe 25.05.2012 22:41
Kirjoittaja Oberon
Saa, siinä tulee kokonainen rhino ja sit erilainen kattoluukkupala johon voi tökätä mukana myös tulevan razor-tornin. Jätät sen kattoluukun liimaamatta kiinni (se pysyy ihan painovoimalla paikallaan) niin voit vaihella rhinon kattoluukkua ja razorin kattoluukkua+tornia tarpeen mukaan.