Sivu 1/1

Myrskykynsi

Lähetetty: Ke 06.06.2012 16:55
Kirjoittaja Boreas
Eli onko kukaan peluuttanut uutta vanillamarsujen leijaa? Mitä siitä ajatellaan, missä rooleissa sitä peluutetaan ja millä herkuilla?

Re: Myrskykynsi

Lähetetty: Ke 06.06.2012 21:01
Kirjoittaja Lighthammer
Paperinen AV rohkasis käyttään sitä 60" ohjussettiä IMO. Jotain kivaa outflankki-alfaiskuviritelmää tolla vois kait kanssa koittaa.

Re: Myrskykynsi

Lähetetty: Ke 06.06.2012 21:42
Kirjoittaja Boreas
Itteä huvittais kokeilla outflankkia ja vihun trooppien listimistä sillä. Aseistus HB:t ja AssC:it. Tulis jostain flankista ja dakkais niin paljon massaa kuin pystyy. Olis se kyllä aika itsemurha tehtävä.
Toi Skyhammer ohjus setuppi on hyvä ja ehdottomasti omasta mielestä kokeilun arvoinen. sääli että leijan muut aseet on aikas mitättömässä roolissa jos vaan ammut sieltä 60" päästä.

Re: Myrskykynsi

Lähetetty: To 07.06.2012 00:36
Kirjoittaja Half-breed
Boreas kirjoitti:Itteä huvittais kokeilla outflankkia ja vihun trooppien listimistä sillä. Aseistus HB:t ja AssC:it. Tulis jostain flankista ja dakkais niin paljon massaa kuin pystyy. Olis se kyllä aika itsemurha tehtävä.
Ei se nyt niin hullu idea ole. Taloni tulee kuitenkin jonkin toisen yksikön kanssa sieltä sivusta, ja se pistää menemään sen verta dakkaa, että kyllä sen pitäisi selvitä hengissä. Kuitenkin se mitä Taloni koskee pitäisi kuolla, ja ne Scoutit estää sen swamppaamisen.

Joo on se vähän turhan kallis kuitenkin tuohon hommaan, mutta ideatasolla ihan hyvä idea. Katotaan josko se toimis kutoses paremmin.

Re: Myrskykynsi

Lähetetty: To 07.06.2012 23:46
Kirjoittaja Boreas
Olinko just samoilla linjoilla kun Halffis? mistäs löytyy hymyileviä portsareita? Vitsit vitseinä, mitä muuta tosta tulee mieleen? Sitä voi käyttää antitankkina tai anti infantryna mut on hiukan kallis. Tuleeko kenellekään mieleen muuta tarkotusta?

Re: Myrskykynsi

Lähetetty: Pe 08.06.2012 13:34
Kirjoittaja HerraMauno
Eiks toi nyt vaan oo hirveen ylihintanen? Paras käyttö varmaan on ne ohjukset 60'' päässä, jollois se ei välttämättä kuole heti, mutta silloinkin se ei pääse käyttään TL asscannoniaan, mikä ei oo hirveen hauskaa. Tollanen tulen HB:n ja asscannonin kanssa ampuun trooppeja outflankista nyt kuulostaa ihan paskalta, 7 shottii woot woot!