Sivu 1/1
Dark angels
Lähetetty: Pe 14.12.2012 11:34
Kirjoittaja Legioonalainen
Tässä olisi aikeissa aloitella pimeydne enkelit. Voisitteko hyvät ihmiset kertoa, että minkälainen armeija on pelipöydällä?
Re: Dark angels
Lähetetty: Pe 14.12.2012 11:51
Kirjoittaja Furinji
Pysähdy Stop-merkin taakse odottamaan. Ovat saamassa uuden codexin niin lähitulevaisuudessa, että nykyisistä neuvoista olisi pelkkää haittaa.
Re: Dark angels
Lähetetty: Pe 14.12.2012 15:28
Kirjoittaja Morrslieb
No esmes taktikaaleja (jos niitäkään kun huhujen mukaan trooppiin saa termiksiä ja mopoja) saattas harkita,
mutta itse vartoisin ainakin tammikuuhun jolloin uutta codexia povataan tulevaksi.
Re: Dark angels
Lähetetty: Pe 14.12.2012 22:31
Kirjoittaja Half-breed
Tällähetkellä heikko armeija, marsun stattilinja pelastaa paljon, mutta kun kaikesta maksetaan ylihintaa, eikä muiden marsujengien tapaan ole Ward-yksiköitä, niin armeija on hyvin monotoninen, eikä omaa niitä superyksiköitä.
Mutta kuten sanottiin jo, niin uusi codexi on kulman takana.
Re: Dark angels
Lähetetty: La 15.12.2012 08:53
Kirjoittaja Tupsu
Kaikesta ei makseta ylihintaa: venerable dredit ja typhoon speederit ovat alihintaisia, niiden spämmääminen terminaattoreiden kanssa toimii ihan hyvin.
Re: Dark angels
Lähetetty: La 15.12.2012 12:47
Kirjoittaja Oberon
Deathwing ja Ravenwing on ollut aina ihan jeppiskamaa ellei jopa hyviä, ne on ne vihreet marinet jotka on suht tyyriitä. Uus codex tosin tulollaan, siispä ei kannata pelätä vihreiden marineidenkaan ostelua. Vihreitä on kuulemma uudessa kirjassa enempi, erikoisyksiköitäkin.