Sivu 1/1

kaaoksen bionikeista

Lähetetty: La 14.06.2003 19:25
Kirjoittaja Inouj
kaaoksen codexia lukiessani törmäsin seurraavaan ongelmaan:

chaos armouryssa sivulla 16 sanotaan näin:
Bionics... Any wound suffered may therefore be ignored on a roll of 6.....

kun taas summaryssa sivulla 64 lukee:
Bionics: Ignore final wound on aroll of 6

kumpi on oikein??? :roll:

kiitos jo etukäteen, itseäni viisammille!

Lähetetty: La 14.06.2003 19:37
Kirjoittaja Asmodeus
Itse antaisin sen toimia ensimmäisen mukaan koska Chaoksella se ei toimi instakill tai power weaponeihin!

Lähetetty: La 14.06.2003 20:51
Kirjoittaja Garoth
Yleensä nyrkkisääntönä on ollut, että jos codexiessa on ristiriitoja varsinaisten sääntöjen ja summaryn välillä, summary on väärässä.

Lähetetty: Su 15.06.2003 11:15
Kirjoittaja Tooninki
Bionicsit antaa suojan mitä tahansa woundia vastaan kunhan saa armour saven, sääntö parantu edellisestä... :) Elikkä Codexi on oikeessa.

Lähetetty: Su 15.06.2003 11:46
Kirjoittaja Inouj
Mitä tarkoitat tolla että codexi on oikeessa?
Molemmat noista lainauksista on codexista...

Mutta kai pitää luottaa armouryyn, ainakin teidän puheidenne perusteella.
Jos joku sitten alkaa valittaan niin syytän sitten teitä! :wink:

Lähetetty: Su 15.06.2003 12:25
Kirjoittaja J-P
Siis bionics toimii melkein kuin ward save. Elikkä normaalien armour savejen jälkeen saa heittää vielä bionic saven, joka onnistuu kutosella jolloin ei tuu woundia. Mutta bionic save ei toimi jos ei saa armour savea, eli powerweaponit, instant kill aseet ja ap liian pieni aseet ei anna myöskään bioniceistä savea.

Lähetetty: Su 15.06.2003 20:20
Kirjoittaja Asmodeus
Tai tupla strena!

Lähetetty: Su 15.06.2003 22:35
Kirjoittaja J-P
Asmodeus kirjoitti:Tai tupla strena!
Tuota tuplastrenahan on yhtä ku instantkill... eli tietenkään siihen ei saa saveja (okei unohin mainita tän listasta) mutta kuitenkin toivottavasti kaikki tietää että tuplastrena vetää ne 325 woundia nollalle jos ei onnaa save

Lähetetty: Ma 16.06.2003 00:23
Kirjoittaja Asmodeus
Luin kyllä viestin, mutta jostain kumman syystä toi instakill meni multa kokonaan ohi! My bad. :oops: