Sivu 1/1

pari Lotr ukkoa ja vanha heroquest (?) ukko

Lähetetty: To 26.06.2003 20:18
Kirjoittaja Thorwald
Tässä olis hieman kuvia eilisestä kuvien räpsimisestä... suurin osa meni suoraan roskiin, mutta nuo säästin..

http://www.thorwald.net/Figut/

Elikkä siinä on Lotrin Ihmisten kuningas, Gondorin kapu (se punaviitta) ja joku heroquestin ukko (löytyi pelistä käytettynä ostettuna)
eniten haluaisin kommenntteja kuninkaasta ja siitä heroquestin ukosta... elikkä mitä vielä siihen laittaisi? laittaisiko lisää väriä, vaiko säilyttäisikö tuon ruskea/vihreä teeman? Ja miltä tuo hero-ukon pronssikamat näyttää?
Sana on vapaa, mutta mieluiten jos on niin parannus-ehdotuksia kiitos.

[Edit] ja vielä tietoa tuosta heroquest ukosta.. mikä/kuka se on? on sirompi/pienempi kuin muut siinä...

Lähetetty: To 26.06.2003 20:24
Kirjoittaja Adrian
Ei ole heroquest ukko. se on muistaakseni pimeydenvaltias pelistä. Lautapeli kuitenkin.

Lähetetty: To 26.06.2003 20:32
Kirjoittaja Thorwald
jaa... no mikäs tämmöinen peli sitten on? (neverheard)

Lähetetty: Pe 27.06.2003 00:02
Kirjoittaja baretul
Tuota jooh noh inkkejä varmaa vois pikkase käyttää tossa. Noisa puuttuu melkee kokonaan varjostukset, korostukset ja linet :(. On ne kyl loppuje lopuks aika siistejä.

Lähetetty: Pe 27.06.2003 00:17
Kirjoittaja d.d
(OT) Joops, toi yks nappi on pimeyden valtiaasta, ei hero questista. Hero questissa kaikilla napeilla oli neliskanttiset alustat. Pimeyden valtias oli enemmän semmonen "tavallinen" lautapeli (tyyliin monopoli, afrikan tähti jne) joskus aikoinaan. Eikä ole gw:n.

Lähetetty: La 28.06.2003 19:51
Kirjoittaja Thorwald
niih.. olisko jotain muuta vaikka tuosta maalauksesta? elikkä olisko jotain lisäväriä noihin ok vai ei? ja mitä väriä sitten?

Lähetetty: La 28.06.2003 19:54
Kirjoittaja Riio-Kola
Gondorin äijjät on ihan kelvollisia mutta vaihda ihmeessä tuo punainen johonki tummaan esim. musta,tumma liila tai vaikka tummempaan punaiseen.

Lähetetty: La 28.06.2003 19:57
Kirjoittaja Thorwald
siis.. tuo on vain yksi figu.. tuo gondorin. Se on kapteeni, minkä takia tuo kirkkaanpunainen viitta (mahdollisesti tummempi parempi?)
sen silmät ovat kyllä todella alkuvaiheissa, myönnän.

Lähetetty: La 28.06.2003 21:47
Kirjoittaja |Agarwaen|
hihihihihihihihiiihihihihihihihih!
aika moinen teema menossa tuossa :D minun mielestä kuvia "oli liikaa" mutta ihan nätisti tuon gondorin ukon viitta oli tehty :wink: plussaa siitä sinulle!

Lähetetty: La 28.06.2003 21:49
Kirjoittaja Thorwald
kuvia aivan varmasti oli hieman liikaa (plokattu huonosti tarkennetut ja sitten vain nettiin :D

Lähetetty: Ti 01.07.2003 22:23
Kirjoittaja ChaosBonzai
Aika hassun (?) näköisiä...
Gondorin ukon silmät on samanlaiset kun mun kinkun ;)
Ja vielä vahvistukseksi että tuo ei ole hero quest figu.
Ja vielä (huh huh) ihoja voisit parantaa.