Sivu 1/1
Rantapandan setit: WM: sinisiä Cygnareja (ragman+jakes1)
Lähetetty: Ti 23.08.2016 22:52
Kirjoittaja Rantapanda
Pari näitä tullut nyt maalailtua samalla kun vähän experimentoitua erilaisilla sinisillä. Aattelin tänne ny nää postata. Kritiikki ja muu palaute welcome :)
Ensimmäisenä Haley1 ja tietty mukana aseenkantaja
Päällikkönä Strangewayes voimahaarniskassaan
Juniori, tulee yleensä chargerin mukana
Musta kolmetoista, varmaan joutuu jotain näille kavereille keksimään vielä maalien suhteen.. Anyway
Re: Sinisiä Cyggejä
Lähetetty: Ti 23.08.2016 22:59
Kirjoittaja Rantapanda
Pyssytaikurit, ihan ookoosti suorittanu Mk3:ssakin kuitenkin.
Takaa
Rynnistäjä, kevyt sotajaakko
Kuva tietty keittimestäkin
Re: Sinisiä Cyggejä
Lähetetty: Ti 23.08.2016 23:03
Kirjoittaja Rantapanda
Raska sotajaakko. Toimii tarpeen mukaan stormcladina tai ironcladina.
Toinen raskas sotajaakko, tuplaantuu stormcladiksi tai defenderiksi. Pärställe joutuu ehkä jotain keksimään.
WIP: 2x Minutemen ja 2x Hunter
:)
Re: WM: sinisiä Cyggejä
Lähetetty: Pe 26.08.2016 01:25
Kirjoittaja marke
Kuten jo kerholla mainittin ni nää on todella asiallisia :) Kuvat ei tee oikeutta.. livenä toimii hemmetin hienosti. Kunnolla kontrastia ja jutut erottuu.
Musta toi vanhempi B13 on myös kiva. Punaset pyssyt näkyy ja napit on kuiteski niin pieniä, että tossa on jo aika hyvin onnistunut oleellisten detailien poimiminen.
Re: WM: sinisiä Cyggejä
Lähetetty: La 27.08.2016 08:18
Kirjoittaja Rantapanda
marke kirjoitti:Kuten jo kerholla mainittin ni nää on todella asiallisia :) Kuvat ei tee oikeutta.. livenä toimii hemmetin hienosti. Kunnolla kontrastia ja jutut erottuu.
Musta toi vanhempi B13 on myös kiva. Punaset pyssyt näkyy ja napit on kuiteski niin pieniä, että tossa on jo aika hyvin onnistunut oleellisten detailien poimiminen.
Kiitosta vain :D jotenkin tää teema tuli vähän puolivahingossa ja kattelin että täähän toimii. Joo ehkä mä jotain minimaalista washia maksimissaan laitan noihin b13 pyssyihin, mikä saa riittää, riskinä aina että jos lähtee liikaa säätää ni menee figu vaa plörinäks :D
Re: WM: sinisiä Cyggejä
Lähetetty: Ti 30.08.2016 07:35
Kirjoittaja JuhoL
Liian vähän saannut huomiota nämä luomukset. Todella hienot korostukset, suorastaan rohkeat. Toimii varmasti livenä paremmin katsellessa hieman kauempaa. Mutta lähikuvatkin näyttävät ettei ole ihan hetkessä hutaistua jälkeä.
Re: WM: sinisiä Cyggejä
Lähetetty: Ti 06.09.2016 12:43
Kirjoittaja R3d0
Erittäin hyvä väriteema. Korostuksetkin ovat sinisessä kohdallaan. Ainut mikä itseäni vaivaa on nuo miekkojen/keihään kärkien väritys. Näyttävät jotenkin "Toffeetikuilta" :D Muuten on erittäin nätti kokonaisuus figuissa!
Re: WM: sinisiä Cyggejä
Lähetetty: To 08.09.2016 23:08
Kirjoittaja Rantapanda
JuhoL kirjoitti:Liian vähän saannut huomiota nämä luomukset. Todella hienot korostukset, suorastaan rohkeat. Toimii varmasti livenä paremmin katsellessa hieman kauempaa. Mutta lähikuvatkin näyttävät ettei ole ihan hetkessä hutaistua jälkeä.
Kiitosta ^^ mutta tuo on kyllä totta, jätin melkein postaamatta näitä tänne kun nää tyypit toimii kyllä paremmin livenä kuin lähikuvissa. Kauempaa katsottuna perussilmä näkee nuo hieman eriväriset korostukset suorana gradienttina, mikä on aika jännää.
R3d0 kirjoitti:Erittäin hyvä väriteema. Korostuksetkin ovat sinisessä kohdallaan. Ainut mikä itseäni vaivaa on nuo miekkojen/keihään kärkien väritys. Näyttävät jotenkin "Toffeetikuilta" :D Muuten on erittäin nätti kokonaisuus figuissa!
Reps xD joo ehkä pitää noille toffeetikuille tehä jotain :D piti joku kolmas väri keksiä, ja keltanen kävi mielessä. Ehkä muuttais noita keltaisia vähän synkemmiks
Re: WM: sinisiä Cyggejä
Lähetetty: Su 18.09.2016 22:25
Kirjoittaja Rantapanda
Lancer/Minuteman asteli viimein hihnastolta alas.
Alkaa saamaan pikkuhiljaa oikeata listaa maaleihin ! ^^
Nää näyttää kyllä ihan susilta lähikuvissa :D
Re: WM: sinisiä Cyggejä
Lähetetty: La 24.09.2016 17:10
Kirjoittaja Rantapanda
Tulikärpänen teemaan sopien. Hyvin osaa kärventää infantryä.
Rantapandan setit: WM: sinisiä Cyggejä (ragman+jakes1)
Lähetetty: To 29.09.2016 22:48
Kirjoittaja Rantapanda
Riepumies ja Jakes1