Sivu 1/1

CRK: Deaths Head

Lähetetty: La 03.09.2016 16:42
Kirjoittaja Draike
Kuva

Traitors Haten kunniaksi Chaos Renegade Knight, XIV:n palveluksessa. Kuten on ollut tapana, less is more ja en lähtenyt vetämään Nurgleutta liian överiksi, vaan laittelin modeliin pientä tatsia. Valoa ja kuraa ja rainlines ja päläpälä kuten aiemminkin. Pyssyä modailtu ja Mechanicum rataskuviot hiottu pois panssarista.

Direct, isompi: http://i.imgur.com/oIa41cU.jpg

Re: CRK: Deaths Head

Lähetetty: Su 04.09.2016 19:09
Kirjoittaja Dr. Icchan
On ainakin Mars Hyökkää! fiilistä.

Re: CRK: Deaths Head

Lähetetty: Ma 05.09.2016 22:58
Kirjoittaja habeli
Paikoitellen en pidä tuosta punaisesta/ruosteesta, etenkin selkäpuolella, vaikuttaa liian tasaiselta ja mikäli kuvaa marspölyä, niin välistä ehkä oudoissa paikoissa (esim. letkuissa pinnalla, ei pohjalla). Pari kertaa katsottuani, vaikuttaa paremmalta. Näiden kuvien perusteella, on vähemmän viimeistellyn/onnistuneen oloinen, kun edelliset työsi. Myöskään OSL ei oikeen tunnu hyvältä, vähän vaisuhko ja huono/tasainen värivalinta.

On kyllä näyttävä, mutta ei mielestäni siun parhaita.

Re: CRK: Deaths Head

Lähetetty: Ti 06.09.2016 00:27
Kirjoittaja Draike
Tässä on meno aika tabletop, 3 illan tuotos. Todennut jo aiemmin, että nyhväykset taidan jättää kokonaan jonnekin dioramapuolelle, ja keskittyä vain tehokkaseen ja helppoon toteutukseen pelinapeissa.