Sivu 1/1

N&T Guild Ball HöpöCup I 19.8.

Lähetetty: Ti 08.08.2017 22:31
Kirjoittaja GreenMeanie
19.8. Suomen kaunein vuosittainen masiinaturnaus muuntuu Guild Ball -turnaukseksi Nopat ja Taktiikka Ry:n kerhohuoneella Helsingin Malminkartanossa osoittessa Pihkatie 6.

http://www.nopat.fi/nopat-ja-taktiikka/kerhohuone/

Ilmoittautuminen
Ilmoittautuminen tapahtuu osoitteessa https://www.tiebreak.co.uk/hopocup
Turnausmaksu 10€ maksetaan paikan päällä (Älkää silti ilmotko jos kumminkin feidaatte), Nopat ja Taktiikka Ry:n jäsenille turnaus on ilmainen.

Säännöt
- Enintään 16 osallistujaa
- Guild Ball Season 3 -säännöt, lisäksi Cygnar tällä kertaa bännätty turnauksesta
- Regional Cup -sääntöpaketin Regional Cup -formaatti, kannattaa lukaista.
- 6-10 pelaajan rosteri edellisen mukaan. Näistä draftataan kuuden pelaajan tiimi jokaiseen peliin.
- 45 minuutin aikarajat (omat kellot/ajanottovälineet mukaan), koko kierrokseen aikaa siis 110min jonka jälkeen saatte itkeä dice downista.
- Regional Cup -sääntöpaketin mukainen maalauspakko (Tästä voidaan mahdollisesti joustaa tyyliin yhden kentällä olevan pelaajan kohdalla. Maalatkaa mieluummin.)
- Jos pelaajia on alle 16 ja kolme kierrosta riittää yhden voittajan ratkaisemiseen lopetetaan turnaus kolmen kierroksen jälkeen ja pelaillaan vaikka haastepelejä halukkaiden kesken.

Ota mukaan
- Figut
- Tokenit, mitat, (Scatter)templaatit, LOS-laaserit yms. tarvikkeet
- Figujen sääntökortit + vahingonmerkkaustussi / älylaite korteille
- Shakkikello, ja ajastin jolla mitata 1min vuorot ajan loputtua
- (Season 3!) Plottikortit, jos et saa plottikortteja tuotua ota yhteyttä niin saadaan varmistettua että plottipakkoja on paikalla tarpeeksi.
- Jos sulla on hienoa kiltsiin sopivaa terrainia tai mattoja joita saat näppärästi tuotua niin ilmoita tästäkin, nätit pöydät on kaikille kivampia.

Aikataulu
10.00-10:20 Ilmoittautuminen ja paritusta yms. viihdettä, jotta 10:30 sais pelikellot päälle.
10:30-12.20 1. Kierros
LOUNAS - Kerhohuoneen vieressä on kauppa ja lähellä on pari pizzeriaa yms. jotka avaavat just sillon kun heitä niin huvittaa niin katsotaan lounasvaihtoehtoja tarkemmin paikan päällä.
13:30-15:20 2. Kierros
15:30-17:20 3. Kierros
17:30-19:20 4. Kierros
19:30- Loppuspiikit ja mahdollinen palkintojen jako.

Aikataulussa on tosiaan peruskellojen (ilman clocked outteja) lisäksi pelien välissä 30 minuuttia jotta pelien välissä ehtii toivottavasti vähän hengittämäänkin.

Re: N&T Guild Ball HöpöCup I 19.8.

Lähetetty: Ke 09.08.2017 00:26
Kirjoittaja Strumffi
Chisse mukaan

Re: N&T Guild Ball HöpöCup I 19.8.

Lähetetty: Ti 15.08.2017 22:21
Kirjoittaja Barricade
Jokos tämä on täynnä?

Re: N&T Guild Ball HöpöCup I 19.8.

Lähetetty: Ke 16.08.2017 14:06
Kirjoittaja GreenMeanie
Hyvin on tilaa. Ilmottautumaan vaan tuolta tiebreakin kautta.