Warhammer 40K:ta Kouvolasta?
Lähetetty: To 24.07.2003 20:16
Saako mistään Kouvolasta Warhammereita? Jos saa niin onko liikkellä mahdollisesti nettisivua? Olis tarkotus Käydyä pari päivää oleskelemassa ja ajattelin ostaa Cadianeja samalla.
Mukana Suomen miniatyyripeliskenessä jo vuodesta 2002
https://www.sotavasara.net/keskustelu/
Älä nosta ikivanhoja ( tämäkin 10v vanha ! ) ketjuja.voimamies3 kirjoitti:Ei muovista, puolenkuun pelit saat halvemmalla ja enemmän!
No voin sanoa itse tähän että puhtaasti syy tähän on se että vastapäätä katua on Puolenkuun Pelit. Niiden idea oli ns. saada iso markkina-alue Kouvolasta mutta sitähän lopulta ei ollut. Lopulta ne veivät Muoviepoxin kaikki asiakkaat (paitsi minut). Sääli sinänsä, Muoviepoxin palvelu oli aina enemmän kuin 10 arvoista!Ilfierno kirjoitti:Näin sivuhuomautuksena on kyllä ikävää, että pienemmät liikkeet ns. "poistuvat markkinoilta" ja lopettavat tuotteiden myynnin ja vain isot jää jäljelle. Ei mitään isoja liikkeitä vastaan, mutta en myöskään toivo parin suuremman ketjun monopolia.
Itse puhuin taas omistajan kanssa ja sanoivat etteivät aio pitää Citadelliä enää koska jos haluavat pitää sen, joutuvat he ostamaan: 1.) uuden räkin uusille maaleille 2.) Kaikkia maalia ainakin kaksi pakettia 3.) Myynti on maaleilla saatava tarpeeksi korkeaksi. Vallejoa ei ehkä oteta koska sen saatavuus on aina vähän huono. Revelliä kuulema pitävät koska suurin osa malleista on Revelliä ja siellä on niiden värit joten se olisi yks yhteen.The Captain kirjoitti:Näillä näkymin Citadelin maalit pidetään valikoimassa pienoismallareiden palvelemiseksi (tosin harkinnassa on vaihtaa nämä Vallejoon).