Sivu 1/1

Mordheim jengien "rikkinäisyys"

Lähetetty: Ti 23.09.2003 09:43
Kirjoittaja Druzhina Captain
Nyt alkavan Mordheim-kampanjan yhteydessä taas kerran syttyi keskustelu, mitkä Mordheim jengit ovat rikki ja mitkä eivät. Ajattelin, että tätä keskustelua voitaisiin käydä tässä osiossa, mielestäni se kuuluu tähän eikä turnaukset-osioon.

Pyytäisin niitä, jotka kirjoittavat jostain jengistä, että se on rikki, perustella myös mielipidettään. Sillä tavalla keskustelu pysyy asiallisena (toivottovasti :wink: ).

Lähetetty: Ti 23.09.2003 14:38
Kirjoittaja VJ
En nyt mitään jengiä rikkinäiseksi sanoisi, mutta rotista saa ainakin aika inhan kun maksimoi henchmenien määrän ja antaa kaikille pelkät slingit (maksimi herot tietysti myös).

Lähetetty: Ti 23.09.2003 15:12
Kirjoittaja Chrono
Mainitaan nyt beastmanien 20 woundin alkuwarbandi, jossa on 15 modelia, kaikilla T4 jne... Kaikilla heroilla on 2W.. warbandin ainoa rajoittava faktori on 15 ukon maksimi koko, muuten se menis ihan holtittomaksi.. :D
Moi