Sivu 1/1

miten maalata witch elf

Lähetetty: Ke 01.10.2003 16:46
Kirjoittaja PSA
joo tota on vähä vaikeuksia witch elffien kans ku en oikee osaa maalaa niitä.ni sanokaa miten jos tiedätte....

Lähetetty: Ke 01.10.2003 17:18
Kirjoittaja baretul
yks helppo tapa on tehä niin että ottaa pensseliin maalia ja maalaa :d, pohjamaalaus vois tapahtua vaikkap sprayllä. Maalia kannattaa myöskin ohentaa. Heti kun kerrot tarkemman ongleman voin vastata :D.

Lähetetty: Ke 01.10.2003 21:27
Kirjoittaja PSA
no...mite eavy metal maalaa ne jos katot niiden tekemää..
ja enemmä ongelmana on witch elffin iho

Lähetetty: Ke 01.10.2003 21:52
Kirjoittaja baretul
PSA kirjoitti:ongelmana on witch elffin iho
Kuva

Dodi tuossapa nuo on, eli iho on tietääkseni maalattu käyttäen elf fleshiä ja sitä sekotettu harmaaseen tai harmaaseen johon on sekotettu tippa ruskeata. Eli voit tehdä tämän parilla eri tapaa, joko maalaamalla valkosen päälle suoraa elf fleshin ja sitten washaamalla sen joko pelkällä codex greyllä tai codex 70 beastil 30 70/30 mixillä. Washin kuivuttua voi vielä maalaa black linet. Tämän jälkeen korostaa tuota parilla kerroksella. Voit myös korostaa suoraa tosta beastil tai codex sekotuksesta tai codexista. Black linet voit maalata jo siinä kohtaa kun alotat tummasta tai kun washaat (niinkuin jo mainitisin), tai sitten maalata ne myöhemmin, tässä tapauksessa saattaisi toimia black linet myös hieman tummenetulla harmaalla tai tuolla beastil codex sekotuksella mihin on sekotettu mustaa. Siis kun sanon maalata tarkotan että korostat layereittäin. Noissa gw:ee hahmoissa ei ole varmaan monta layeria mutta ei ole oikein väri eroakaan, jos halut täysin identiset, voit siis vain washata sen elf flehsin ja korostaa esim elf flesh + varjostusväri 80/20 suhteessa ja sen jälkeen pelkällä elf fleshillä (tämän jälkeen voi korostaa vielä skull whitellä jota on sekotettu elf fleshiin tai pelkällä skull whitellä, jos siis jaksaa tai näkee sen tarpeelliseksi, nuo kuvassa tietääkseni on korostettu näin). Noh toivotavasti sait jotain irti :|

Lähetetty: Ke 01.10.2003 21:59
Kirjoittaja Chrono
Mä en kyllä nää tossa muuta kun elf fleshiä ja highlightti miksaamalla lisää valkoista.. Harmaata, sehän tappaa värin, kun yleensä GW harmaissa on vähän sinistä, jopa mustassa on sinistä.. Eli kun sitä lisää tohon fleshiin, niin ei hyvä seuraa..

Moi

Lähetetty: Ke 01.10.2003 23:14
Kirjoittaja baretul
Chrono kirjoitti:Mä en kyllä nää tossa muuta kun elf fleshiä ja highlightti miksaamalla lisää valkoista.. Harmaata, sehän tappaa värin, kun yleensä GW harmaissa on vähän sinistä, jopa mustassa on sinistä.. Eli kun sitä lisää tohon fleshiin, niin ei hyvä seuraa..

Moi
Hmm no voipi olla :D. Itse en edes maalais noita :D, mutta en parempaakaa kekannu, koska tuolaisinaan nuo on aika rumia :D, tulee siitä kyllä aika hassu ku noita rupee mixailee, en sitte tiiä sopiiko esim ruskea tohon tai punane shadeksi.