oho ompas siistejä, eli sittes tota ohenelemaan vain

.
Vedellä voisi ohennella jonkun verran. Väreistä sen verra että tota noita ei ole tehty nyt loppuun asti mielestäni

, kannataisi siis mielummi tehä iha reilusti noita hihgtejä, tosin pelihahmoissa hieman vaikea rupea vääntämään jotain smoohtia hihgliti pintaa, eli siis tuokin että nuo on tummia on sinänsä ok. Silti ehkä olisi voinut tummaankin koittaa reunoihin hihglitiä ja ehkä extreme shadea mustalla. Lineys kyllä uppuu kanssa joistaki kohdista, esim gemmejen rajalta tuossa oikean puolisessa hahmossa samoin haarniskojen välissä, tämä voisi tuoda aika paljon jo varjoa, eli juuri sitä "extreme varjoa" mistä puhuin.
Niin nuo gemmit kypärissä todella siistejä

, olisikohan kannatanut tehdä muutakin punasella, niin että olisi saanut siistit kontrastit, siis vaikkapa freehandeja panssareihin, tai jotain, koska nyt noissa ei erota oikein tuota kontrastia. Sinänsä ruskea pelaa tuon herneen vihreän virellä tosin hukkuu siihen aika helposti, ja kaukaa katsotuna tulee "likainen" tunnelma, itse siis en pidä siitä, mutta sekin on aika mielipide kysymys, että pitääkö tummista vähän kotrastisoivista hahmoista.
Baseista, ei kannataisi ehkä tehä noin "harvoja" static tuppoja baseen, se saattaa näyttää siltä kuin staticci olisi karsiintunut pois, eli itse ainakin suosin että tekee kunnon static kasat

, tai sitten maalaa ne niin että ne erottuu, esim ensiksi mustalla sen jälkeen pari brushi kerrosta vihreillä. Alustassa oleva hiekka tai vastaava kannatais muute sitte tehä koko alustan mitalle :d, joistaki kohdista näyttää puuttuvat, tai sitten tuo maalaus hämää vain. Mielestäni kannatais mielummi maalata parilla kerroksella brushaamalla, kuin vain yhdellä, koska muuten tuo korostus väri tulee tuohon aika nopeasti.
Ylipäätänsä siistejä hahmoja, olet kyllä kehitynyt saamaristi

, kohta painelet joitenki ohi täälä, sen siitä näkee ku jaksaa vain ottaa pensselin käteen ja ryhtyä maalaamaan, olettaen tietysti että teit näin, etkä myynyt sieluasi paholaiselle että opit maalaamaan noin nopeasti

. Good job

,