Sivu 1/1

Orc warlord on boar / 15mm roomalaisia

Lähetetty: Ma 20.10.2003 20:31
Kirjoittaja Taarne
Noniin, figuni ovat vihdoinkin siirtyneet digiaikaan, karmealla kuvalaadulla varustettuna. Kaverin digikameran makrohärveli ei suostunut yhteistyöhön, joten epätoivoissamme siirryimme käyttämään (Drumrolls, please!) Lego-kameraa, figukuvaajien Graalin maljaa, jolla irtosi siis tällaisia kuvia..

Orc walord on boar:

http://koti.mbnet.fi/aarnerel/Picture%2086%20v2.0.jpg - Miekka, yläruumis.
http://koti.mbnet.fi/aarnerel/Picture%2 ... .20111.jpg - Kilpi, ruumis, sekä nakkisormeni.
http://koti.mbnet.fi/aarnerel/Picture%2080%20v.2.0.jpg - Yleiskuva takaa.
http://koti.mbnet.fi/aarnerel/Picture%2078%20v.2.0.jpg - Takaa, kohdistettu(ehheh, niinpäjuu) mustavalkoruutukuviointiin. Tuohon paloi niin hitosti aikaa, että pitihän sille nyt omistaa kuva.

Tarkkaavaisempi saattaisi huomata, ettei figusta ole mitään yleiskuvaa edestäpäin. Olenko ääliö, vai onko figu yksinkertaisesti niin hirveän näköinen? Hmm..!

Sitten 15mm roomalaisia:

http://koti.mbnet.fi/aarnerel/Picture%2081.jpg - Edestä.
http://koti.mbnet.fi/aarnerel/Picture%2082%20v.1.01.jpg - Vinosti edestä.
http://koti.mbnet.fi/aarnerel/Picture%2083%20v.1.01.jpg - Vinosti takaa.

Tiedän, että nuo kuvat on oikeasti aivan hirveitä, mutta kommentoikaa ihmeessä figuja (figuja, ei kuvia! Figuja!), jos pystytte :P

Lähetetty: Ma 20.10.2003 20:56
Kirjoittaja Vega
Mitä noista saa selvää niin on ne aika hyvin maalatun näkösiä mutta hirveesti ei näy.

Lähetetty: Ma 20.10.2003 21:01
Kirjoittaja EskoMorko
Aika tuhnusia kuvia. Laita pikkusen paremmat kuvat, ni noita voi oikeesti arvostellakkin.

Lähetetty: Ma 20.10.2003 21:44
Kirjoittaja baretul
Ihan mukavan näkösiä figuja, mutta tota kuvanlaatu ei oikeen natsannut nyt :(.

Mitä kameraa käytät ?, saattaa johtua siitä, tai ainakin uskoisin näin. Nettikameralla tai vastaavalla ei vältämättä onnaa figu kuvat.

Niin varjostukset ja korostukset näyttivät olevan ihan kondiksessa jne, paha tosin sanoa mitn kovin tuomitsevaa tai kehuvaa, koska kuvat olivat melko pieniä ja sumuisia. Niin joo yksi asia ehkä noistakin kuvista tuli esille, eli siis ehkä liikaa mustaa pohjamaalia, kannataisi värjätä alueet kerralla esim jollain tummalla, jotta ei jäisi liikaa pure musta alueita, ja todella tummia hihglitejä esim lineyksiksi jne liikaa, silloin hahmosta tulee turhan "musta voittonen" vai mites ton nyt sanois. Tummilla väreillä voi tietysti maalaa, mutta se on loppujelopuks eriasia. Noh siistejähä nuo on tuolleinki.

Baset olivat aika yksinkertasia, esim noilla roomalaisilla nuo voisivat mennäkkin tuollaisenaan, mutta en tiedä oikeen örkki bossista, vaikutti siltä kuin siinä olisi vain flocki, paha tosin sanoa mitn varmaa :D. Ehkäpä voit joskus esitellä koulussa livenä näitä ? :D (voin bashata ne paremmi kato :D)

Noh siistejähä nuo kummatkin olivat, mutta parempia kuvia odotellassa ei voi sanoa muuta kuin wow.

Lähetetty: Ma 20.10.2003 23:39
Kirjoittaja I.C. Wiener
baretul kirjoitti:Mitä kameraa käytät ?, saattaa johtua siitä, tai ainakin uskoisin näin.
Taarne kirjoitti:siirryimme käyttämään (Drumrolls, please!) Lego-kameraa
Simmut auki baretul ;)

Lähetetty: Ti 21.10.2003 08:00
Kirjoittaja The Scientist
Hienohan se on, sen perusteella mitä tuosta saa selvää. Kyllä tuon uskaltaisi pelipöydälle laittaa, vielä hyvällä omallatunnolla.

Lähetetty: Su 26.10.2003 09:37
Kirjoittaja squigi
saamari e näe mitää mutta kyllä se warbossi hienolta näyttää :)

Lähetetty: Ke 05.11.2003 18:11
Kirjoittaja Jyrzzä
ton warlordin kilpi on aika näyttävä miten sä teit sen?kuvien laatu on vähä huono mut 10 pojoo! :D

Lähetetty: Ke 05.11.2003 19:19
Kirjoittaja Tusgor
Kuvat tosiaan ovat kehnot, mutta hienot blendit ja kaikki. Huh huh..
HIIIIIENOJA.