Chapter-optimointi
Chapter-optimointi
Elikkä seuraavanlaisia mietteitä: Onko esim s-m-armeijalla mitään syytä olla pelaamatta vaikka imperial-fistillä? Meinaan, että jos pelaa perus-mariineilla ja fistillä saa munckin-bonuksia, eikä mitään miinuksia. Nyt unohdetaan kaikki fluffijutut ja mietitään aivan power-play-pohjalta.
-Pinegulf
-Pinegulf
Tyhmäkin voi käydä fiksusta... -kun pitää suunsa kiinni.
Juuh, mutta kun fistillä ei mielestäni ole mitään miinuksia perusmariineihin verrattuna. Luottaako gw siihen, että kukaan powerplayeri ei käytä porsaanreikää hyväksee? -Nauraa räkäisesti (ja pitkään)-Ishmael kirjoitti:Mutta joillain Chaptereilla nämä huonot puolet ovat niin mitättömiä, että niillä on oikeastaan vain hyviä puolia verrattuna perus-Marineiden listaan.
-Pinegulf[/url]
Tyhmäkin voi käydä fiksusta... -kun pitää suunsa kiinni.
Imperial fisteillä ei heikkouksia? Extra vuoro jos vihollinen haluaa voipi olla ihan tarpeeksi ärsyttävä varsinkin kun fistin hyödyt tulee harvemmin käyttöön, varsinkin turnauspeleissäPinegulf kirjoitti:Juuh, mutta kun fistillä ei mielestäni ole mitään miinuksia perusmariineihin verrattuna. Luottaako gw siihen, että kukaan powerplayeri ei käytä porsaanreikää hyväksee? -Nauraa räkäisesti (ja pitkään)-
-Pinegulf[/url]
https://middleagedstrategybattlegamers.home.blog/ <- Turun suunnan LOTR pelaajien blogi
Enpä nyt tiedä hyvyydestä. Turnaus käytössä(ja siellä lähinnä optimointia kannattaa tehdä) ei niistä ole pätkääkään hyötyä. En ole viellä kertaakaan nähnyt bunkkereita. Haittavaikutus taas tuntuu huomattavasti useammin.Pinegulf kirjoitti:Uups, uups. Näinpäs onkin. (Onko sillä nyt niin merkitystä saako vastustaja vaatia vuoroa, vai itse....) Noh, pahuksen hyvät bonukset ne saavat kuitenkin suhteessa miiinuksiin.
-Pinegulf
https://middleagedstrategybattlegamers.home.blog/ <- Turun suunnan LOTR pelaajien blogi