Sivu 1/1
Deep Strike ja sen vaarat
Lähetetty: To 13.11.2003 14:52
Kirjoittaja Andromedus
Eli sitä vain kysyisin että kun oletetaan tälläinen tilanne:
Teleporttaat vihollisen lähelle, mutta tuleekin scatter. Scatteroit 3 tuumaa viholliseen päin jolloin joudut 2 tuumanb päähän vihulaisesta.
Eli poistatko modelit vai pitääkö teleport alueen olla vihollisen päällä että tämä tapahtuu?
Lähetetty: To 13.11.2003 15:20
Kirjoittaja ankara halla
Asetat sen templaten siihen mihin noppa osoittaa. Seuraavaksi asettelet teleporttaavat hahmosi sen templaten alueelle. Kaikki figut mitä et saa vähintään 2" päähän vihulaisista kuolevat pois.
On siis mahdollista, että vain osa ryhmästäsi kuolee jolloin loppu ryhmä voi jatkaa peliä normaalisti.
Lähetetty: To 13.11.2003 15:21
Kirjoittaja Matti N
Siis tuuman päähän? Ei kahen. Käsittääkseni. Kyllähän normaalistikin saa liikkua 1" päähän (vai onko se se 1,000001" minkä päähän saa mennä) tjsp.
Lähetetty: To 13.11.2003 15:23
Kirjoittaja ankara halla
Joo, itseasiassa taitaa olla. Ei ole nyt kirjaa tässä josta tarkistaisin.
Jotenkin oli vain mielessä tuo 2" ...todennäköisesti jostain aivan muusta

Lähetetty: To 13.11.2003 19:00
Kirjoittaja Andromedus
Kiitos nimittäin toissapäiväinen peli meni huonosti kun teleporttasin storm trooppereitten viereen mutta sittenpähän päätettiin että ne kuolee.
Kiitos
Lähetetty: Pe 13.02.2004 09:10
Kirjoittaja nemesis6
Mitä templatee siihen käytetään?
Lähetetty: Pe 13.02.2004 10:05
Kirjoittaja Trekkeri
nemesis6 kirjoitti:Mitä templatee siihen käytetään?
Sitä isoa Ordancea ja kannattaa tarkistaa vaikka huvikseen ne säännöt sieltä kirjasta.
FAQ
Lähetetty: Pe 13.02.2004 13:22
Kirjoittaja yuriel
Kannattaa myös tarkistaa Rulebook Clarifications GW:n netti sivuilta. Nykyään kun on mahdollista sekin että hahmojen alustat saavat tulla kyseisen ordnance templaten ulkopuolelle (joku vihdoin keksi että on hieman vaikeaa saada 32 Gargoylea mahtumaan kyseisellä templatelle

)