Sivu 1/1
Mitä eroa DoW:illa ja RoR:illa
Lähetetty: Ke 19.11.2003 11:14
Kirjoittaja The Swordmaster
Miten on? Käsitääkseni molemilla on charactereita/unitteja mitä voi ottaa armeejaansa. Army bookin rare optiona on DoW mutta mites sitten saa noita RoR:eja?? . Onko näilla muuta eroa kun nimi??

Lähetetty: Ke 19.11.2003 12:15
Kirjoittaja Murhe
Dogs of Warien ja Regiments of Renownien ero on siinä, että RoR yksiköt saavat mukanaan "ilmaisen" pikkucharrun johtamaan maineikasta yksikköä. Nämä ovat tietysti laskettu pisteisiin kuten kaikki muutkin pikku lisät.
Dogs of War yksiköt ovat tietysti hieman värittömämpiä kuin Regiments of Renow yksiköt, mutta saattavat ehkä olla kustannustehokkaampia.
Palkkasankareita ei omaan armeijaansa voi ottaa, mutta Dark Emissaryt ja Truthsayerit liittyvät (vievät hero ja rare paikan), sekä se haltiasankari loihikäärmeensä kanssa (vie kaksi heroa ja raren), mutta nämä pitäisi ilmeisimmin laskea yksiköksi kuin varsinaiseksi sankariksi.