Sivu 1/1

GW:n Ukkojen liikuttelu salkku

Lähetetty: Ma 24.11.2003 19:18
Kirjoittaja WightKing
Eli ensinnäkin en ole ostamassa teiltä mitään vaan itse olen miettimässä et ostaisko sen GW salkun ukkojen liikuttamiseen ja tässä pohdin et mahtuisko mun vampyyri armeija siihen mitenkään.
Mul ois
80 skeletonia
12 Black Knightia
20 Dire Wolf
3 spirit host
5 fell bats
banshee
6 characteria

siinä se sit oli niin mietin et mahtuuko noi kaikki siihen GW:n Salkkuun? :roll:

(en tienny mihin tämän topicin laittais)

Lähetetty: Ma 24.11.2003 19:24
Kirjoittaja Vieras
Kyllä todella tiukkaa tekee saada nuo sinne ja melkein väittäisin ettei mahdu.Varsinkin cavalry yksiköt ovat jokseenkin hankalia.

Lähetetty: Ma 24.11.2003 19:32
Kirjoittaja jullevi
GW:n keississä on kolmessa kerroksessa 36 slottia (4x9), eli yhteensä reilu 100 slottia. Yksi slotti on muistaakseni tuuman syvä ja leveä, sekä kaksi korkea.

Tyyliin näin:

[][][][][][][][][]
[][][][][][][][][]
[][][][][][][][][]
[][][][][][][][][]

(keississä on kolme tuollaista kerrosta päällekkäin)

Nuo kaikki ei millään mahdu keissiin, mutta tärkeimmät, eli metallifigut saattaa mahtuakin. 12 black knightiä (metallia tai ei) mahtuu yhteen kerrokseen, jos yksi mahtuu kahdesta slotista väliseinän leikkaamalla tehtyyn isompaan slottiin (ainakin empire knightit ja kaaosritarit mahtuvat). Spirit hostit saattaa mahtua samanlaisiin, riippuen miten ne on beissattu. Fell batit voi tuottaa ongelmia, etenkin jos ne on liimattu alustoihin. Muovilurkkeja nyt ei kannata keissiin välttämättä tunkeakaan.

Lähetetty: Ma 24.11.2003 19:35
Kirjoittaja WightKing
ok taidanpa sit ihan väsätä oman salkun vaahto muovin :) avulla

Lähetetty: Ma 24.11.2003 19:59
Kirjoittaja Murhe
Tämän paikka voisi olla pikemminkin täällä kuin osta/myy/vaihda osiossa...

Lähetetty: Ma 24.11.2003 20:25
Kirjoittaja I.C. Wiener
Mitäs? Kolmas topikki käytännössä samasta aiheesta... Mode hereillä ;)

Lähetetty: Ma 24.11.2003 20:34
Kirjoittaja The Captain
Vanha&Vihainen kirjoitti:Mitäs? Kolmas topikki käytännössä samasta aiheesta... Mode hereillä ;)
No, heräsi juuri päivätorkuilta...

Sen verran voisi vastata ennen lukitsemista, että skeletoneja menee kaksi yhteen lokeroon, black knightit vievät kaksi lokeroa kukin, lopuille riittänee yksi lokero (spirit hostien kanssa riippuu siitä, kuinka levällään ne ovat basella). Lokeroita on salkussa 108. Laskekoon kukin itse.

(Neljäs muokkaus samaan viestiin, olen tosiaan vasta herännyt...)
Vanha&Vihainen ei näytä moderaattorin statusta vielä itselleen saaneen. Jättäköön siis moderoinnin niille, joilla sellainen on.