Sivu 1/7

Kaikki Games Workshop liikkeeseen liittyvät kysymykset tänne

Lähetetty: Su 14.12.2003 01:16
Kirjoittaja Matti N
GAMES WORKSHOP HELSINKI:
Osoite: Simonkatu 9
Puhelin: 09-75154525
S-posti: [email protected]



Tähän threadiin KAIKKI liikettä koskevat kysymykset.

Tässä edellisiä aiheita:
Kotisivuista
Hinnoista
GW punta - €uro
Lahjakorteista
Uudet aukioloajat
Mail Order
Gift Voucher
Se aito alkuperäinen 12 sivunen juttu liikkeestä
Helsingin GW:n nettisivuista

Jos aloitatte threadin missä käsitellään ylläolevissa käsiteltyjä aiheita, niin threadinne poistetaan välittömästi.

(Lisäsin yhteystiedot heti alkuun, että laiskatkin löytävät. -The C.)

Lähetetty: Ke 17.12.2003 01:00
Kirjoittaja GW Staff
Mail-Orderista sen verran vielä että: kaikki mikä löytyy GW:n online storesta voi tilata kaupan kautta itselleen koskee myös kirjoja. (kääpiökuninkaan kysymykseen voin myös vastata että tuo kirja löytyy hyllystä)

Specialist (aka. Fanatic) pelejä ja niihin littyvät tavarat saa ainoastaan tilaamalla. (tosin lehdet löytyy kylä meiltä hyllystä kuten myös Warmaster-sääntökirja)

Forge World tuotteita EI voi tilata meidän kautta. Eli vaatii luottokortin ja tilaus pitää tehdä niiden nettsivuilla. GW:n liikkeessä voi kyllä tehdä sen tilauksen jos haluaa.


Ja jos löytyy kysymyksiä voi myös kysyä suoraan minulta yksityisellä viestillä ja yritän aina auttaa mahdollisimman paljon.

Lähetetty: Ke 31.12.2003 13:31
Kirjoittaja Fae
ihan vaan tässä aattelin että mistäköhän löytäis jotkut yhteystiedot tonne liikkeeseen. esim puhelin ja sähköposti osoitteen?
nekin vois periaattessa joku pistää tänne jos vaan viittii. kiitoksia jo etukäteen.

Lähetetty: Ke 31.12.2003 14:08
Kirjoittaja GW Staff
Osoite: Simonkatu 9.
Puhelin: 09-75154525

sähköpostiosoitetta ei ole.

Lähetetty: To 01.01.2004 17:46
Kirjoittaja JarLoz
Muutama kysymys In-store orderista (vai mikä Mail Order onkaan):

Miten tämä nyt sitten käytännössä toimii? Kaivelen esiin haluamieni ukkojen tilauskoodit ja ilmoitan ne kassalle? Odotan jonkin aikaa (kuinka kauan?) ja sitten marssin kauppaan vaatimaan ukkoja kuitin kanssa? Kauppaan tulevien figuen eteenpäinlähetys lienee mahdotonta, vai?

Täytyykö tilauskoodien olla brittien nettikaupasta? Jenkkien nettikauppa on selkeämpi (Ja toimii paremmin), mutta tilauskoodit ovat erilaisia.

Lähetetty: To 01.01.2004 20:07
Kirjoittaja Humie
Elikä etit koodin joko liikkeestä löytyvistä catalogeista, tai sitten Englannin verkkokaupasta. Täytät lomakkeen, johon pistät tuotteen koodin, nimen ja hinnan + muita tietoja kuten puhelinnumero. Joku myyjistä hoitaa tilauksen paikan päällä (yleensä heti) ja sitten tilaus maksetaan paikan päällä. Jos tilauksen tekee kotiin, tai tilauksen hinta on alle 5£, niin tulee postikulut. Jos tilaus tulee liikkeeseen, niin joku myyjistä soittaa sinulle kotiin heti kun tilaus on tullu (kahden viikon sisällä). Sitten saat hakea tuotteesi liikkeestä.

Lähetetty: To 01.01.2004 21:56
Kirjoittaja Deetwo
JarLoz kirjoitti:Täytyykö tilauskoodien olla brittien nettikaupasta? Jenkkien nettikauppa on selkeämpi (Ja toimii paremmin), mutta tilauskoodit ovat erilaisia.
Yksi parhaista osakoodien lähteistä nykyään on armeijoiden Collectors Guidet.. en sitten tosin osaa sanoa miten tuon faban osalta :)

Harmi ettei GW enään julkase miniatyyriannualeja :(
Mutta luultavasti täytyy olla euroalueen koodit, ellet sitten jenkeistä niitä rupea tilaamaan :D

Lähetetty: Pe 02.01.2004 01:32
Kirjoittaja GW Staff
jos ilmoitat mitkä koodit on jenkki sivuilta niin kelpaa nekin.

Lähetetty: Pe 02.01.2004 14:57
Kirjoittaja anavriN
Myydäänkö liikkeessä esim. khazad-dum Gandalf blisterissä ilman Balroggia? Oon huomenna tulossa käymään siellä :)

Lähetetty: Pe 02.01.2004 20:59
Kirjoittaja GW Staff
isildur kirjoitti:Myydäänkö liikkeessä esim. khazad-dum Gandalf blisterissä ilman Balroggia? Oon huomenna tulossa käymään siellä :)
ei.

Lähetetty: Pe 02.01.2004 21:05
Kirjoittaja tneva82
Krister kirjoitti:
isildur kirjoitti:Myydäänkö liikkeessä esim. khazad-dum Gandalf blisterissä ilman Balroggia? Oon huomenna tulossa käymään siellä :)
ei.
Mutta mahtaako onnistua in-store mail orderissa? Ainakin muistelin että noita hahmoja pystyi erikseen mail orderista ostamaan.

Lähetetty: Pe 02.01.2004 21:55
Kirjoittaja GW Staff
tneva82 kirjoitti:
Krister kirjoitti:
isildur kirjoitti:Myydäänkö liikkeessä esim. khazad-dum Gandalf blisterissä ilman Balroggia? Oon huomenna tulossa käymään siellä :)
ei.
Mutta mahtaako onnistua in-store mail orderissa? Ainakin muistelin että noita hahmoja pystyi erikseen mail orderista ostamaan.

voi.

Lähetetty: La 03.01.2004 00:09
Kirjoittaja VJ
Olet krister varsin harvasanainen heppu. No mut ei siinä mitään.

Lähetetty: La 03.01.2004 02:49
Kirjoittaja GW Staff
VJ kirjoitti:Olet krister varsin harvasanainen heppu. No mut ei siinä mitään.
sori. ;)

Lähetetty: Ma 05.01.2004 14:00
Kirjoittaja Borellus the FAT
Vieläkö "joulun kunniaksi" laitetut aukioloajat ovat voimassa? Jos eivät niin mitkä sitten?

Lähetetty: Ti 06.01.2004 21:51
Kirjoittaja GW Staff
Borellus the FAT kirjoitti:Vieläkö "joulun kunniaksi" laitetut aukioloajat ovat voimassa? Jos eivät niin mitkä sitten?
eivät ole. eli ollaan taas normaaleissa ajoissa. ma-ti 10-18, ke-to 10-20, pe 10-18 ja la 10-17.

Lähetetty: Ke 07.01.2004 15:58
Kirjoittaja Betrayer-Of-Light
Eli.. Onko mahdollista tilata helsingin GW:n kautta joitain Engelsmannien GW:stä ja helsingistä tuote lähetettäisiin vielä eteenpäin?
(hieman sekava, mutta kuitenkin) :D

Lähetetty: Ke 07.01.2004 18:21
Kirjoittaja Matti N
Betrayer-Of-Light kirjoitti:Eli.. Onko mahdollista tilata helsingin GW:n kautta joitain Engelsmannien GW:stä ja helsingistä tuote lähetettäisiin vielä eteenpäin?
(hieman sekava, mutta kuitenkin) :D
Niinkuin se NIIN moneen kertaan on tullut jo ilmi, vastaus on EI. Kamat pitää itse hakea liikkeestä, niitä ei sieltä lähetetä eteenpäin.

Lähetetty: La 10.01.2004 11:51
Kirjoittaja GW Staff
Eli nyt Helsingin GW:llä on oma maili osoite joka on: [email protected]

ja vielä etukäteen että EI ole mahdollista tilata tuotteita tämän kautta.

Lähetetty: Ke 14.01.2004 14:55
Kirjoittaja Atuan
Mikäs sen hesan GWn osote on?