Sivu 1/1

Daemonettejen varjostus?

Lähetetty: La 20.12.2003 18:24
Kirjoittaja Nysse
Ajattelin nyt maalata omat daemonetteni samalla tavalla kuin GW . Olisiko jollain mitään ideaa miten tuon ihon saisi varjostettua tosta valkosesta, kun ei ihan viitsisi jättää yksi väriseksikään.
Ajattelin kokeilla jotain vaalean sinistä, mutta tulee vähän hassun näköinen lopputulos, joka ei hirveästi ainakaan mun mielestä daemonetteille sovi.

Lähetetty: La 20.12.2003 18:27
Kirjoittaja baretul
Jeps tuota, tuo näyttäisi ainakin tältä etäisyydeltä harmaalta, jossa on vähäsen ruskeaa tai vastaavaa joukossa. Jos sekotaisi beastil brownia / codex greytä 20/80 suhteessa, ja sekotaisi sitä asteittain tuoho väriin millä noi on maalattu, joku väri elf flesh / bleached / skull white, vaikea sanoa näin kaukaa katsotaessa :D.

Lähetetty: La 20.12.2003 18:32
Kirjoittaja Nysse
baretul kirjoitti:Jeps tuota, tuo näyttäisi ainakin tältä etäisyydeltä harmaalta, jossa on vähäsen ruskeaa tai vastaavaa joukossa. Jos sekotaisi beastil brownia / codex greytä 20/80 suhteessa, ja sekotaisi sitä asteittain tuoho väriin millä noi on maalattu, joku väri elf flesh / bleached / skull white, vaikea sanoa näin kaukaa katsotaessa :D.
Tjooh noi kuvat ei oo ihan mitään maailman tarkimpia. Vois kokeilla jotain 30/70 tai 20/80 sekotusta jostain sinisestä ja vaaleanharmaasta jos saisin paremman efektin aikaseks.

Lähetetty: La 20.12.2003 20:11
Kirjoittaja MYYRÄ
itse maalasin slaaneshin seuraajani niin, että pistin pohjalle skullwhite/bleached bone sävyn (noin 50/50) ja sitten käytin ohuita washauksia liilalla (!) mutta sininen käy varmaan yhtä hyvin. Siten saa aika hyvin sinertävän slaanesh-tyylisen ihon. Loppuun tietty highlight vaalenevaan suuntaan ja syvimpiin koloihin ehkä jotain tummaa väriä??

Lähetetty: La 20.12.2003 21:24
Kirjoittaja Zarathustrian
Noh nämä nyt eivät ole ihan yhtä valkoisia kuin nuo GW:n http://kotisivu.dnainternet.net/terhotu ... nette1.JPG
Mutta noiden ihon maalasin warlock purple/bronzed flesh sekoituksen kautta puhtaasen skull whiteen.