Sivu 1/1

Tacticus Beasticus (eli: Beastman Ambush tehokkaaksi)

Lähetetty: To 15.01.2004 15:14
Kirjoittaja Zymeth Salkir Dkhan
Nyt jo yli kymmenen beastman-pelin pelanneena mieleeni on tullut muutamia ajatuksia ambushista:

1. Kaaos saa hoideltua vastustajan sotakoneet ja useat muut ampuvat joukot lentävillä demoneilla, joten ambushaajilla näitä on turha hoitaa.

2. Ambushin tulo oikeaan paikkaan 50\50, joten herdien kannattaa olla max. 20 ukon kokoisia, jottei mene pojoja valtavasti hukkaan huonon scatteronnen takia.

3. Ambush kannattaa ajoittaa niin, että saa samalla chargattua, esim. bestigoreilla eteen ja herdillä flankkiin tai reariin. Ambush on muutenkin parhaimmillaan apuna jalkaväen kurmottamisessa.

4. Jossakin herdissä kannattaa olla charru mukana, jotta saa kovempaa iskutehoa herdille.

Olisiko kenelläkään lisättävää, kommentoitavaa tai kritisoitavaa? Olisi mukavaa saada apua ambushin optimoimiseen.
Olisi myös mukava tietää muilta beastipelaajilta kuinka paljon ambushjoukkoja tulee käytettyä ja onko hurtilla kokeiltu ambushia?

Lähetetty: Su 18.01.2004 22:34
Kirjoittaja Fwuredz
ambushi on pelottavan hyvä border patrollissa