Sivu 1/1

tomb king:paha/hyvä/ei kumpikaan

Lähetetty: Ti 24.02.2004 20:04
Kirjoittaja duokki
eli ovatko tomb kingit pahoja vai hyviä vai ei kumpiakaan?

Lähetetty: Ti 24.02.2004 20:07
Kirjoittaja jullevi

Lähetetty: Ti 24.02.2004 20:08
Kirjoittaja Grand Admiral Prawn
Eivät kai oikeastaan kumpiakaan. Samaa tasoa kuin normaalit ihmiset (Empire, Dogs of War) minusta.

Lähetetty: Ti 24.02.2004 20:10
Kirjoittaja duokki
eli ne ovat vain epäkuolleita jotka elävät kuten muut ihmiset

Lähetetty: Ke 25.02.2004 17:46
Kirjoittaja zakug_the_insane
Eivät varsinaisesti hyökkää minnekkään, puolustavat vain maitaan (poislukien Settra)

Jaaa..

Lähetetty: Ke 25.02.2004 18:14
Kirjoittaja Sword of teclis
Mun mielestä tomb kingit on pahoja onhan niiden lipuissa ja muissa pääkalloja jne...

Lähetetty: Ke 25.02.2004 18:21
Kirjoittaja joppu
Tomb Kingsit ovat kuten muutkin faban rodut, eivät hyviä eivätkä pahoja. Kuten oikeassa elämässä niin myös faban maailmassa(kyse on eurooppalaisesta näkemyksestä fantasiasta) ei ole mustaa eikä valkoista, vain harmaata. Jokaisella rodulla on omat syynsä taistella toisia vastaan ja tompilla se on omien hautojensa ja näissä olevien aarteiden puolustaminen haudanryöstäjiltä.

Re: Jaaa..

Lähetetty: Ke 25.02.2004 20:15
Kirjoittaja Gotrex
Sword of teclis kirjoitti:Mun mielestä tomb kingit on pahoja onhan niiden lipuissa ja muissa pääkalloja jne...
Voi hyvilläkin olla pääkalloja lipuissa.

Re: Jaaa..

Lähetetty: Ke 25.02.2004 20:19
Kirjoittaja Teonanacatl
Sword of teclis kirjoitti:Mun mielestä tomb kingit on pahoja onhan niiden lipuissa ja muissa pääkalloja jne...
Jos on lipuissa pääkalloja, tarkoittaako se että on paha?

Lähetetty: Ke 25.02.2004 20:29
Kirjoittaja Cacodemoni
Ne ovat pahan magian aikaansaannoksia, ja karttavat pyhän Sigmarin symboleita ja seuraajia. Lisäksi itse hautakuninkaat vaikuttavat olevan hieman katkeraa ja pahansuopaa sakkia, varsinkin Settra.

Lähetetty: Ke 25.02.2004 21:09
Kirjoittaja zakug_the_insane
Cacodemoni kirjoitti:Ne ovat pahan magian aikaansaannoksia, ja karttavat pyhän Sigmarin symboleita ja seuraajia. Lisäksi itse hautakuninkaat vaikuttavat olevan hieman katkeraa ja pahansuopaa sakkia, varsinkin Settra.
Tottakai ne Sigmarin seuraajia ja symboleita karttavat, kun muinoin barbaariset ihmiset Sigmar johdossaan heitä pieksivät. Katkeruuden osittain ymmärtää kun he heräävät haudastaan mädäntyneenä ja entiset valtakunnat ovat muiden hallussa ja örkit menevät valtoimenaan niiden mailla.

Re: Jaaa..

Lähetetty: To 26.02.2004 14:28
Kirjoittaja Ropetus
Sword of teclis kirjoitti:Mun mielestä tomb kingit on pahoja onhan niiden lipuissa ja muissa pääkalloja jne...
Aivan, tämänhän takia myös empire on paha. Niittenkin Reiksguardin lipuissa on pääkalloja...

Tomb kingit eivät sinänsä ole pahoja, toisin kuin VC. Tomb Kingit eivät olisi halunneet muuttua epäkuolleiksi, eivätkä muuta toisia epäkuolleiksi, toisin kuin vampyyrit.