Sivu 1/1

Pikamaalattu IG komentoryhmä.

Lähetetty: Ma 05.04.2004 09:49
Kirjoittaja NetDiver
Tuli tuossa lauantaina paremman tekemiseen puutteessa maalattua uusi komentoryhmä omaan IG armeijaani.

Kuva 1
Kuva 2
Kuva 3

Urakkaan meni sellaisen viisi tuntia kokoamisesta lakkaukseen. Ihan pelifiguiksi tarkoitettu. Upseerina toimii hieman konfattu Shaffaer (toinen olkasuojus ja pari varustepussia GStä) ja loput on ihan perus cadianeita. Ihan vasemmalla oleva on lääkintämies. Siitä seuraava radisti. Kaksi muuta on erikosasemiehiä kranuheittimillä. Kuvista tuli jostain syytä hieman suttuinen, mutta toivottavasti niistä saa tarpeeksi selvää.

Samalla väriteemalla löytyy lisäksi noin 60 maalattua figua. Maalaustaso on suurinpiirtein samaa kaikissa.

Lähetetty: Ma 05.04.2004 10:57
Kirjoittaja rampale
Ihan hienoja ovat, vaikka kuvat ovatkin aika epäselviä. Ei niiden pelifigujen niin kauhean huoliteltuja täydy olla.

Tuolta lämäriltä pitäisi kyllä onnistua ainakin amputoinnit melko helposti ;)

Lähetetty: Ma 05.04.2004 11:06
Kirjoittaja NetDiver
rampale kirjoitti:Tuolta lämäriltä pitäisi kyllä onnistua ainakin amputoinnit melko helposti ;)
*Nauraa ja putoaa tuolilta*
Ei kyllä tullut edes moista ajateltua figua kootessa :). Olisi varmaan pitänyt pistää lämärille käteen vähän sympaattisempia väline haavoittuneiden hoitoon ;).

Lähetetty: Ma 05.04.2004 17:26
Kirjoittaja Guardsman
Mun mielestä hyvin onnistuneita noin pieneen aikaan. Hyväähän työtä tuossa teit...

Lähetetty: Ma 05.04.2004 18:40
Kirjoittaja Ghen'tos
Ahh, kerrankin pelifiguja, joita viittii edes kattoa (ei niissä flateissa[pelkät tasaiset värit] mitään vikaakaan ole...) ! ;)
Hienoa työtä viidelle tunnille. Onnea sulle vaan, aikamoisen urakan olet tehny. Ja se lämäri... *REPS* :D Väriteema ja baset ovat hienoja ja kaikinpuolin hyviä.
Vähän vaikea näistä on mitään enempää sanoa... (et sitten antanu stuffin kuivua...höh...) ;)

Lähetetty: Ti 06.04.2004 08:36
Kirjoittaja NetDiver
Kokonaisurakka oli siis noin viisi tuntia. Aamulla kokosin ja konfasin figut ja lisäksi hiekotin baset. Iltapäivällä maalasin hemmot sarjatyöperiaatteella. Onhan noissa tosi paljon virheitä. Esim toisen kranuheitin jäbän silmät meni ihan p******leen, mutta eipä niitä kentällä huomaa. Seuraavana projektina on maalata vanhat Catachanit uudestaan samalle väriteemalle.

Lähetetty: Ti 06.04.2004 09:12
Kirjoittaja chokka
Hienoja peli figuja. Kuvat ovat vähän epäselviä kylläkin. Baset on tosi hienoja ja tuo...ööö...Officer? on siisti, sikari tekee siitä rajun näköisen.

Lähetetty: Ti 06.04.2004 10:35
Kirjoittaja Stone Fist
Aika hienoa jälkeä. Väri teemakaan ei ole tylsä. Jatka samaan malliin.