Sivu 1/1

Ksyleenin tehosta

Lähetetty: Su 18.04.2004 19:01
Kirjoittaja tneva82
Mäntysuovan kanssa ollut ongelmia lakattujen figujen maalinpoistosta joten kaivoin esiin ksyleeni purkin joka tuli hankittua talvella(ja huomasin että sulatti muovit alta aikayksikön). Ksyleenillä ei mitään ongelmia lakattujen figujen suhteen ja Inquisitor figuista alkoi maali irrota. Mutta pettääkö silmät, muutuinko huolimattomaksi vai miten maali tuntui kohtapuoliin poistua huonommin, jättäen mustia kohtia sinnetänne?

Eli pystyykö ksyleenillä poistamaan vain tietyn määrän maalia(mikä on pahuksen pieni määrä jos ehdin jo siihen pisteeseen) jonka jälkeen pitää vaihtaa vai missä vika?

Ja toisekseen mitäs käytetylle ksyleenille siinä tapauksessa pitää tehdä? Tuskin sentään kaataa viemäristä alas :D Oletan että ongelmajätelaitokseen?

Lähetetty: Su 18.04.2004 20:25
Kirjoittaja Hukka
Uskoisin että sen voi viedä lähimmälle huoltikselle, jossa ne ottaa sitä ilomielin vastaan. (multa ne ainaski otti ku vein tärpätit)

Ja sen verta käyttäjämoderointia, että eikö tämä kuuluisi tuonne maalinpoistokeskusteluun?? Anteeksi modet älkää listikö mua... :)