Sivu 1/1

Questing knightit kirveillä

Lähetetty: Ti 20.04.2004 16:47
Kirjoittaja Karu
Eli: laittaisin knights of the realmeille great axet (kääviltä). Onko tämä mieletöntä fluffin raiskausta? Ja ovatko käpysten kätöset erilaisia kuin brettien? Näin saisi kohtuu halvasti questing knightejä.

Lähetetty: Ti 20.04.2004 17:06
Kirjoittaja jullevi
Kirveet voi näyttää lähinnä pöljiltä. Jos itse haluaisin budjettiystävällisi questing knigettejä, käyttäisin ennemmin empire militia-paketin greatswordeja.

Lähetetty: Ti 20.04.2004 17:13
Kirjoittaja Dolmot
Valokuvamuistini kertoo, että ainakin uudella brettisankarilla on kourassaan juuri kahden käden kirves. Kyllä niitä siis joku käyttää ritarilandiassakin. Questing knightit luopuvat fluffin mukaan peitsestään. Ei kai sen jälkeen ole niin väliksi, mihin sen vaihtaa. Pöljältä näyttäminen on sitten makuasia.

Lähetetty: Ti 20.04.2004 18:06
Kirjoittaja Nithadran
No ei tuossa sanota mitä Great weaponia hemmot käyttää joten en usko että raiskaat fluffia jos isket pojille kirveet. Tosin jos kääppä kädet on paikallaan niin ÖRKS!

Lähetetty: Ti 20.04.2004 20:47
Kirjoittaja Ropetus
Kokeile laittaa niille Empire Knight boxista ne kahden käden vasarat, joihin sitten isket kirveen terät. Näin ainakin minä tekisin.

Lähetetty: Ke 21.04.2004 08:23
Kirjoittaja Karu
Hmm... joo... sitten kun saan sen Knights of the Realm-paketin ostettua pitää kokeilla.

Lähetetty: Ke 21.04.2004 09:24
Kirjoittaja ThoRa
Runefang kirjoitti:Kokeile laittaa niille Empire Knight boxista ne kahden käden vasarat, joihin sitten isket kirveen terät. Näin ainakin minä tekisin.
Ne vasaroiden varret on niin ohuet, että saa aika sankari olla jos niihin aikoo kirveenteriä liimata. Sitä paitsi, silloin ne ainakin näyttäisivät pölhöiltä.
Amarziel kirjoitti:Ja ovatko käpysten kätöset erilaisia kuin brettien?
Ovat aivan eri kokoa. Kääpiöillä on tunnetusti tosi isot kädet, luultavasti saman kokoiset kuin esim. erranttien päät.

Lähetetty: Ke 21.04.2004 18:49
Kirjoittaja Karu
Selvä. Joten jospa liimaisin ne kirveet Knightien pikku-kätösiin?

Lähetetty: Ke 21.04.2004 18:54
Kirjoittaja ThoRa
Eiköhän luulisi toimivan. Good luck.

Re: Questing knightit kirveillä

Lähetetty: Ke 21.04.2004 19:02
Kirjoittaja MakeH
Amarziel kirjoitti:Eli: laittaisin knights of the realmeille great axet (kääviltä). Onko tämä mieletöntä fluffin raiskausta? Ja ovatko käpysten kätöset erilaisia kuin brettien? Näin saisi kohtuu halvasti questing knightejä.
pitkävartisia kirveitä käytettiin kyllä historiallisesti jonkin verran hevosen selästä, eli sellaista fluffia vastaan se ei´sodi.